Чому квітникарі не радять використовувати пінопласт у якості дренажу: 4 причини

У колах квітникарів часто виникають суперечки про те, чи можна використовувати пакувальний пінопласт у якості дренажу у горщиках для кімнатних рослин. У нього є чимало плюсів, але також і достатня кількість мінусів. Перш ніж використовувати цей матеріал, потрібно ознайомитися з тонкощами поводження з ним, інформує Ukr.Media.

Легкість

Багато садівників мотивують використання пінопласту тим, що великі горщики, які виставляють влітку у сад, є важкими. У разі використання легкого дренажного матеріалу їх стає набагато простіше пересувати. Однак, якщо ємності невеликі, масивність, навпаки, їм не зашкодить. Пінопласт — занадто легкий матеріал для дренажу. Один незручний рух і квіти будуть скинуті з підвіконня.

Краще надати перевагу дрібним камінчикам, глиняним черепкам, керамзиту, великому річковому піску. Такі матеріали не дуже легкі і не важкі, тому виступають гарантією того, що горщики з квітами залишаться на своїх місцях.

Проблема пересадки

Зазвичай пінопласт змішують з ґрунтовим субстратом у пропорції 1:2, а зверху висипають чистий ґрунт або мульчу. Під час планової пересадки кімнатної культури в іншу ємність на квітникаря може чекати проблема, з якою він не зіштовхувався раніше. Коріння рослини іноді сплітається зі шматочком пінопласту настільки тісно, що його практично неможливо роз'єднати. Тоді доводиться залишати ці утворення, які займають деякий об'єм у горщику. Така проблема може виникати під час кожної наступної пересадки.

Пожежонебезпека

Захопившись використанням пінопласту для квіткових горщиків, можна почати збирати його скрізь і всюди. Пакувальні коробки та інші вироби приносяться додому іноді буквально зі звалища.

Тримати вдома таку кількість займистого матеріалу не варто. Стопка пінопластових пластин, складена на балконі або у кутку передпокою, досить пожежонебезпечна: на неї легко може впасти іскра від цигарки.

Полив з піддона неефективний

Ще один мінус застосування пінопласту у квітникарстві полягає у тому, що він не утримує воду. У разі, якщо цей матеріал укладають на дно горщика шаром у 2-3 см, поливати рослини з піддона стає неможливо.

Для деяких культур, які не рекомендується зрошувати під коріння, це може стати проблемою. Наприклад, ґрунт у контейнері для цибулинних зазвичай зволожують саме способом поливу через піддон, інакше цибулини можуть загнити.

Краще укласти на дно керамзит. Це природний матеріал, оскільки зроблений з глини. Крім того, керамзит через свою пористість чудово утримує вологу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *