Серед великої різноманітності кімнатних рослин, фіалка — найпоширеніша квітка, бо не займає багато місця, цвіте цілий рік і не створює багато клопоту в догляді, інформує Ukr.Media.
Але для того, щоб вона радувала око, потрібно навчитися доглядати за нею.
Сприятливі умови для росту і цвітіння фіалки
Ця квітка любить такі місця, де достатньо світла. Саме від нього залежить кількість квітів і їх забарвлення. Але у жодному разі не можна допускати того, щоб сонячні промені були прямими. Переважно вибирати для ніжної красуні північно-східні або північно-західні підвіконня.
Якщо такого місця в будинку немає, тоді її необхідно притемнити самостійно. Але не можна забувати, що більшу частину доби рослина повинна отримувати сонячне світло.
Існує альтернатива сонячному світлу — штучне освітлення люмінесцентними лампами.
У приміщенні температура не повинна бути нижче 15 градусів. Різкі скачки від тепла до холоду і навпаки теж неприпустимі.
В іншому разі зростання буде сповільнюватися. З цих причин не рекомендується в літній період виносити квітку на балкон. Також не допустимі протяги. У зимовий період квітку слід берегти від холоду.
Полив і вологість
Найчастіше квітка гине через неправильний полив, тому їй потрібно приділяти особливу увагу. Поливати треба водою кімнатної температури і систематично. Не можна заливати її або поливати занадто часто.
В такому разі коріння почнуть загнивати, що призведе до загибелі рослини. Але не можна допускати і пересихання землі.
Це теж неминуча загибель. Особливість домашньої улюблениці і полягає в тому, що поливати її потрібно в той момент, коли ґрунт підсох, але не повністю. Для такої вибагливої в поливі квітки є кілька способів зрошення:
1. Традиційний полив. Полив зверху на ґрунт. Цей спосіб дуже хороший при температурі вище 22 градусів. Але незручний тим, що вода не повинна потрапляти на листя рослини. Щоб таке зрошення зробити зручним, необхідно мати лійку з довгим носиком.
2. Полив через піддон. Водою наповнюють піддон горщика, яка через нижні отвори в горщику просочується в ґрунт. Важливо стежити за тим, щоб надлишки рідини не залишалися в піддоні.
3. Методом занурення. Горщик з рослиною занурюють в ємність з водою на деякий час, після того як ґрунт просочився, його дістають з ємності.
4. Гніт або капілярне зрошення. Під час посадки рослини в ґрунт поміщається синтетична мотузка або шнур, яка виходить через дренажний отвір в горщику. Кінець цієї мотузочки поміщається в ємність з рідиною. Особливість такого зрошення в тому, що фіалка сама буде визначати необхідну їй кількість води.
Щоб листя в улюблениці були пружними і красивими, необхідна певна вологість повітря в приміщенні. При її нестачі вони стануть в'ялими, і рослина втратить свою привабливість. Обприскувати квітку категорично заборонено. Але можна серед кімнатних красунь поставити посуд з водою або вологим піском.
Якщо все ж сталося так, що вологості повітря не вистачило, її треба заповнити. Для цього горщик поставити в ємність з теплою водою приблизно на одну годину. Після цього не зовсім щільно укрити рослину целофаном і прибрати в темне місце.
Розмір горщика і склад ґрунту
Готовий ґрунт для фіалок можна придбати в кожному садівничому магазині. А можна зробити самостійно. В ідеалі склад повинен включати в себе дернову, хвойну, листову і торф'яну землю. Не можна забувати про розпушувач: перліт, вермикуліт, сфагнум або річковий пісок.
Великий горщик домашня красуня не любить. Оскільки в природі вона росте на кам'янистому ґрунті, то корнева система у неї розташовується на поверхні ґрунту. Отже, глибокі і широкі горщики для неї не потрібні. Діаметр горщика повинен бути на один-два сантиметри менше, ніж сам квітка, якщо розправити її листя.
Дотримання цих нескладних правил дасть можливість прикрасити свій будинок красивими і ніжними квітами.
Джерело: ukr.media