Бузок розквітає навесні, і багато хто, вірячи в прикмети, починає обривати чагарники, бажаючи принести додому гарний букет. Також багато хто шукає бузок із п'ятьма пелюстками — вважається, що така знахідка принесе удачу і здійснення бажань. Ми з'ясували, чи можна обламувати гілки бузку насправді, інформує Ukr.Media.
Чи можна рвати гілки бузку — думка біолога
Ботаніки стверджують, що якщо вам дуже хочеться обірвати кущ і принести додому кілька гілочок красивого бузку, то краще утриматися від такого імпульсу. По-перше, ви завдаєте шкоди рослині, а по-друге, через свій порив позбавляєте оточуючих можливості насолодитися чудовим виглядом і запахом представника флори.
Думка про те, що бузок краще розвиватиметься і цвістиме, якщо обламати його гілки, — помилкова. Насправді, така регулярна процедура призведе до того, що рослина почне чахнути, а потім і зовсім загине. Кущ отримує травму — на місці обламаної гілки утворюється рана, куди може потрапити інфекція.
Якщо без букета бузку не обійтися — робіть це з найменшою шкодою для рослини. Обирайте кущ, у якому багато суцвіть, зрізайте їх із тих гілок, які можна назвати зайвими. Не ламайте гілки, а орудуйте секатором над бруньками, не залишаючи пеньків.
Чи можна рвати бузок додому за народними прикметами
Вважається, що суцвіття бузку приносять удачу, тому багато хто, бажаючи налагодити життя, приносять у квартиру букети. Вони оберігають господарів будинку, проганяючи злих духів і потойбічних сутностей. Крім того, гарний букет наповнює квартиру чудовим ароматом.
Однак існують і заборони, відомі ще нашим бабусям. У дім у жодному разі не можна приносити білий бузок, тому що така квітка:
- "виганяє" людину з оселі;
- "притягує" біди та хвороби;
- "провокує" сварки між домочадцями;
- "відлякує" женихів від молодих дівчат.
Єдиний вид білого бузку, який безпечний для людини — це засушені квітки. Вони, навпаки, оберігають власника від будь-якого негативного впливу, привертають удачу і навіть покращують захисні властивості організму.
Джерело: ukr.media