Чому весною не зацвітає фіалка — основні причини

Фіалка — це невелика кімнатна рослина, яка вважається цілком невибагливою, але без належного догляду може доставити безліч проблем. У деяких сенполія може цвісти цілий рік без жодних заминок, інші ж не можуть добитися того, щоб вона зацвіла хоча б раз, інформує Ukr.Media.

Причини

Фіалки можуть не цвісти абсолютно з різних причин. Помилка могла бути допущена під час посадки або пересадки квітки. Вони є дуже чутливими до кислотних складів, тож у квіткових магазинах продається спеціальний ґрунт для фіалок. Досвідчені квітникарі готують такий ґрунт самостійно, до складу якого входить верховий торф і городня земля.

Іншою причиною є нестача світла. Фіалки дуже люблять світло, але не так, щоб сонце пекло їх безпосередньо. По квітці дуже легко визначити, чи достатньо світла її чи ні. Якщо листя починає втрачати колір, висихати та прямує у бік джерела світла, то явно є його недолік. А в разі, якщо на листках з'являються своєрідні «опіки», то варто обмежити надходження світла.

На цвітіння може також впливати полив. Якщо не поставитися до нього з відповідальністю, то квітку можна пересушити або перезволожити. Існує кілька способів правильного поливу сенполії. По-перше, полив під корінь. Є найбільш поширеним, оскільки не вимагає особливих зусиль. По-друге, це налити воду в піддон і почекати, поки квітка сама вбере стільки вологи, скільки її необхідно, потім надлишки води забираються. І по-третє, під час посадки між дренажем і ґрунтом укладається у формі кільця шнурок, кінець якого пропускається через нижній отвір в горщику, потім горщик ставлять на ємність з водою та опускають туди шнурок. Таким чином квітка сама отримує воду в необхідній кількості.

Дії

Хоч фіалки й вважаються невибагливими рослинами, однак вимагають дотримання правил по своєму догляду. Сенполії вимагають певного температурного режиму, вони негативно реагують на холод. Оптимальна температура 22-24 градуси. Не можна допускати різких перепадів температури, інакше це може призвести до загибелі квітки.

Оскільки в диких умовах фіалки ростуть переважно поблизу водойм, то в домашніх їм також потрібна вологість близько 50 %. Такі умови складно створити в зимовий час року, оскільки будинки постійно опалюються, звідси випливає, що повітря стає дуже сухим.

Як і будь-якій квітці, сенполіям потрібна достатня кількість світла. В середньому на світлі вони повинні знаходитися по 10-12 годин, а в темряві — 8 годин.

Цвітіння

Оскільки існує багато різновидів фіалок, то і цвітуть всі по-різному. При правильному догляді будь-який вид буде цвісти регулярно і без проблем. Якщо зміна квіток відбувається непомітно, то всі етапи з посадки та вирощування виконані вірно.

Для деяких видів характерно те, що вони можуть цвісти цілий рік. В основному ж сенполії цвітуть приблизно 8-9 місяців. Після посадки вони починають цвісти приблизно через 8-10 місяців, при цьому важливо дотримуватися вимоги з освітлення та поливу.

Так, фіалка є найпоширенішою домашньою квіткою, оскільки не вимагає складного догляду і досить довго живе. Для цього достатньо лише забезпечити рослину всім необхідним і повною мірою доглядати за нею.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *