Чому у драцени жовтіє та висихає листя: 5 основних причин

Драцена вважається однією з найневибагливіших рослин, однак багато господинь зіштовхуються з тим, що листя рослини починає жовтіти і засихати. Основна причина цього — порушення умов вирощування, інформує Ukr.Media.

Недостатній полив

Термін життя листя більшості видів кімнатної драцени становить близько двох років. Після закінчення цього терміну листя поступово засихає і відпадає. Це цілком природний процес, тому, якщо зрідка жовтіє та відмирає нижнє листя і явище не є масовим, хвилюватися немає про що. Однак у тому разі, коли цей процес зачіпає велику частину зелені або все листя цілком, швидше за все, спостерігаються помилки в утриманні рослини, які необхідно виправляти.

Перше, на що слід звернути увагу, це режим поливу. Для драцени існує правило: якщо земля повністю просохла приблизно до трьох сантиметрів завглибшки, необхідно робити повторне зрошування ґрунту. У середньому драцену поливають раз на тиждень взимку і дещо частіше влітку. При цьому потрібно стежити за тим, щоб не перезволожити ґрунт, — це може призвести до загнивання кореневої системи. Кількість рідини має бути помірною.

Поганий стан ґрунту

Вкрай важливо дотримуватися складу та характеристик ґрунту для гарного самопочуття кімнатних рослин. Найчастіше драцени починають жовтіти у двох випадках:

  • вирощування у субстраті з певним складом;
  • тривала відсутність пересадки.

Для драцен не підходять ґрунти, що містять торф, оскільки його наявність не дозволяє створити у горщику з рослиною відповідний мікроклімат. Також варто відмовитися від важкого ґрунту, який погано вентилюється і повільно пропускає воду.

Оптимальний склад ґрунту має бути наступним: у рівних частинах змішують дерен, перегній і пісок. На дно укладають керамзитовий дренаж. Можна придбати готовий субстрат у будь-якому садовому або квітковому магазині — підійдуть спеціалізовані ґрунтові суміші для пальм і драцен.

Відсутність дренажної системи і отворів на дні горщика призводить до застою рідини, такий перенасичений вологою ґрунт стає відмінним середовищем для розвитку грибка. Ураження грибковими мікроорганізмами також призводить до пожовтіння листя і може навіть вбити рослину.

Якщо ж ви кілька років не пересаджували драцену, то склад ґрунту стає занадто бідним навіть за наявності підживлень, — коренева система, що зростає і активно розвивається, поглинає усі поживні речовини. Молоді рослини пересаджують раз на рік, а для дорослих екземплярів повне оновлення ґрунту проводять раз на три роки.

Пряме потрапляння сонячних променів

Драцена — світлолюбна рослина. На жаль, через брак досвіду, деякі квітникарі сприймають це занадто буквально і ставлять горщик на світле вікно під прямі промені сонця. Підсумком зазвичай стає пожовтіння листя.

Це наслідок сонячних опіків на листі. Річ у тім, що світло для драцени має бути приглушеним і трохи розсіяним. Щоб домогтися оптимального освітлення, рослини притіняють за допомогою тюлю або іншої легкої тканини. Також можна поставити горщик подалі від вікна.

Обов'язкове правило — виключайте потрапляння крапель води на листя під час поливу. Річ у тім, що мокре листя значно більше схильне до опіків від сонячних променів.

Ви не оприскуєте рослину

У міських квартирах зазвичай занадто сухе повітря за рахунок систем обігріву та центрального опалення. Через це тропічні рослини, що вирощуються за домашніх умов, отримують дуже мало вологи. Щоб уникнути пожовтіння листя, потрібно регулярно проводити обприскування драцени з пульверизатора, особливо у тих випадках, коли температура повітря вдома підвищується.

Можна обприскувати щоденно, за потреби можна протирати листя за допомогою вологої губки для усунення пилу. Раз на місяць рекомендується влаштовувати рослині теплий душ, але не перестарайтеся з кількістю води, що потрапляє на земляний ком, щоб не почалося загнивання коріння.

Якщо ви користуєтеся зволожувачами повітря, обприскування можна проводити рідше. Орієнтуватися потрібно на стан рослини — у нормі листя має бути соковитим, насичено-зеленого кольору.

Однак існують види драцен, які не потребують обприскування: наприклад, дуже популярною є драцена Сандера, відома багатьом як "Бамбук удачі". Для цієї рослини достатньо лише періодичного протирання листя вологою губкою. Обов'язково ознайомтеся з подробицями умов утримання для конкретного виду драцени, щоб не допустити помилки.

Недолік азоту

Відсутність у ґрунті достатньої кількості азоту призводить до такого захворювання, як хлороз. Воно проявляється у вигляді освітлення і пожовтіння листя, виснаження кореневої системи. З часом листя може почати опадати.

Для профілактики і лікування хлорозу необхідно вносити комплексні мінеральні добрива з вмістом азоту. Оптимальним періодом для підгодівлі вважається початок періоду активної вегетації (початок весни, березень або квітень).

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *