Ці 6 гарних кімнатних рослин є безпечними не лише для людей, а й для тварин

людей, а й для тварин />

Якщо ви є пристрасним квітникарем і власником домашнього вихованця одночасно, ви повинні знати, що існують кімнатні рослини, які є отруйними для собак і кішок. Токсичними є олеандри, епіпремнуми, азалії, кротони, каладіуми, монстери, диффенбахії, пуансеттії, філодендрони, фікуси і лілії…

Але що робити, якщо краси у квартирі хочеться, але позбавлятися від чотирилапого улюбленця родини ви не готові у жодному разі? Не панікувати — існує безліч видів декоративних рослин, які є безпечними для тварин, інформує Ukr.Media.

Сьогодні ми підготували для вас невелику добірку таких квітів, завівши які вдома, ви можете абсолютно не хвилюватися за здоров'я собак і кішок, навіть якщо ті спробують рослини на зуб або продегустують воду з піддонів.

Пілея

Різноманітні декоративні пілеї належать до сімейства Кропив'яні. На відміну від дикорослої родички, кімнатні пілеї мають велике різноманіття розмірів, фактур, забарвлень і форм листя — іноді навіть важко повірити, що усі вони належать до одного роду.

Листочки різних пілей можуть бути глянсовими або опушеними, плоскими або вигнутими, крихітними або великими, гладкими або з пухирчастими виступами різної форми, гострозубчатими або ідеально округлими, однотонними (зеленими, бурими, червоно-коричневими або вкритими контрастними плямами і смугами… А ось квітнуть ці красуні дуже непоказно і майже непомітно.

Різні види пілей можуть продаватися під "народними" назвами на кшталт "китайське грошове дерево", "місіонерська рослина", "алюмінієва рослина", "японський долар" і т. д.

Велика кількість яскравого прямого світла пілеям протипоказана — вони прихильники напівзатінку і розсіяного освітлення. Короткочасну посуху рослина перенесе непогано, але взагалі вона полюбляє частий, проте незначний полив з обов'язковим просушуванням поверхневого шару ґрунту між процедурами і літнє обприскування (зайву вологу з піддонів обов'язково потрібно зливати, особливо у холодну пору року). Спека їй теж не потрібна, оптимальна температура вирощування — 15-18° С взимку і не вища за 20-25° С влітку. Рослина потребує цілорічних універсальних підгодівель — взимку 1 раз на місяць, протягом усього іншого часу — двічі на місяць.

Також відомий позитивний вплив пілей на склад повітря у будинку.

Фаленопсис

Фаленопсис — мабуть, найпоширеніша у наших квартирах орхідея, такий собі "екзот для початківців". І усе через її невибагливість.

Рослина ця епіфітна, ґрунт їй не потрібен, оскільки живе орхідея у ємності зі спеціальним субстратом на основі кори хвойних дерев. Пряме сонячне світло може викликати опіки на листі, тому поставте горщик з фаленопсисом у місце з розсіяним освітленням. Полив потрібен рясний, у міру просихання субстрату. Оптимальна температура вирощування — не нижча за 22° С влітку і не нижча за 18° С взимку.

Фаленопсис має безліч декоративних різновидів і сортів, що розрізняються величиною рослини, кількістю квітконосів, розміром і забарвленням квіток, формою бутонів, тривалістю квітнення і іншим.

Маранта

Красуня маранта американського походження. У кімнатному квітникарстві є популярними одразу декілька видів цієї багаторічної трав'янистої рослини. Відрізняються вони здебільшого забарвленням широкого великого листя, яке може мати червоні або сріблясті жилки, а також плями різного розміру, кольору і форми.

Рослину цю часто називають "молитовною квіткою" за незвичайну здатність піднімати листя вгору, наприклад, ввечері або за несприятливих умов вирощування. А ще її вважають квіткою, що приносить позитивну енергію у домівку.

Маранта в цілому невибаглива. Вона полюбляє слабокислий родючий та добре дренований ґрунт, високу вологість повітря, яскраве, але розсіяне освітлення. Оптимальна температура вирощування — 21-27° С вдень і не нижча за 15° С вночі. Підживлення (по черзі органіка і мінеральні) проводяться протягом усього року з інтервалом у два тижні.

Адіантум

Невеликі швидкозростаючі папороті з повзучим кореневищем і "гривою" ажурного перистого листя здатні стати справжньою прикрасою вашого кімнатного квітника.

Адіантуми дуже полюбляють вологість і тепло, а ось яскраве світло не переносять — розташуйте їх у напівзатінку. Крім регулярних поливів (краще у піддон), їм обов'язково потрібне обприскування (у теплу пору року — щодня). Температура вирощування навіть взимку і у темний час доби не повинна опускатися нижче за 15° С. Пересаджують адіантуми раз на два роки, навесні і восени підгодовують комплексним добривом для декоративнолистяних рослин. Навесні проводиться санітарна обрізка рослини для підтримання її декоративного вигляду.

Багато адіантумів дуже погано переносять загазованість повітря, у тому числі й цигарковий дим.

Гібіскус

Гібіскуси можуть бути не лише чудовою прикрасою саду, але й компактною кімнатною рослиною — найчастіше у кімнатному квітникарстві використовують вид, що називається "китайською трояндою". Протягом останніх кількох десятиліть виведено безліч його різнокольорових сортів. Червоні, білі, рожеві, жовті, помаранчеві, а також двокольорові величезні квітки гібіскуса з ніжними тонкими пелюстками не залишать байдужим жодного квітникаря.

Це швидкоросла рослина, яка полюбляє багато розсіяного світла, часті обприскування (вода не повинна потрапляти на квітки!) і рясний полив. Оптимальна температура вирощування — 20-23° С влітку і 14-17° С взимку. Невеликі похибки у догляді квітникарям-початківцям гібіскус легко пробачає.

У східних країнах цю рослину вважають хранителем будинку, а ще квітки гібіскуса можна вживати у їжу — їх можна смажити у клярі з сиром і панірувальними сухарями, додавати свіжими у салати, прикрашати десерти і напої.

Хлорофітум

Цей кущик з пишною копицею вузьких зелених або біло-зелених листочків належить до одного з найбільш невибагливих видів кімнатних рослин.

У себе на батьківщині, в Африці, хлорофітум — епіфітний вид, який живе, прикріпившись до стовбурів дерев. У нашій країні він є горщиковою кімнатною рослиною.

Хлорофітум швидко росте, полюбляє велику кількість розсіяного яскравого світла, помірні температури повітря і рясний полив. Він невимогливий до складу ґрунту і розміру горщика (може зростати навіть на гідропоніці). Кожні два тижні варто підгодовувати його рідким комплексним добривом для декоративнолистяних рослин, а влітку у спеку — обов'язково обприскувати теплою водою.

Холодні протяги, нестача освітлення або пересушування ґрунту не знищать цю витривалу рослину, але зроблять її вигляд менш декоративним. Якщо ж хлорофітуму сподобається у вашій квартирі, ви це обов'язково помітите — він буде випускати безліч стебел з дрібними розетками листя, за допомогою яких його легко розмножити.

А ще хлорофітум здатен активно очищати повітря у вашій квартирі.

Як бачите, список нетоксичних для кішок і собак кімнатних рослин досить великий.

У будь-якому випадку, перш ніж завести вихованця у квартирі, у якій багато кімнатних рослин, або, навпаки, купити горщик з новою квіткою у будинок з кішкою або собакою, перевірте заздалегідь їх сумісність — і нехай усі будуть здоровими!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *