Під час облаштування свого саду нерідко виникає бажання внести до його палітри яскраві відтінки. З цим завданням можуть легко впоратися рослини з червоним листям, інформує Ukr.Media.
Серед розмаїття рослинного світу трапляються дерева і чагарники з оригінальним червоним листям, які самі є декоративними. Такі червонолисті домінанти здатні притягувати до себе увагу та гідно прикрашати сад. Вони допоможуть розставити потрібні акценти, дозволивши ділянці виглядати ошатно і яскраво у будь-яку пору року.
Червоний клен
Клен із червоним листям виглядає надзвичайно ошатно і тому широко застосовується у ландшафтному дизайні. Наприклад, золотисте листя клена Ширасави із настанням холодів набуває яскраво-помаранчевий відтінок, а темно-червоне листя Віялового клена з настанням осені забарвлюється в ефектні помаранчево-червоні кольори.
Крім пурпурового листя, японські клени відомі дуже гарною формою крони, яка залежно від сорту може бути яйцеподібною, округлою або пірамідальною. Клен із червоним листям гідно виглядає за будь-якого варіанту посадки: як солітер, так і у композиції.
Найбільшою декоративністю вирізняються такі види червоних кленів: Віяловий (Acer palmatum), Ширасава (Acer shirasawanum), Японський червоний (Acer japonicum).
Барбарис
Червонолистий барбарис підкорює своєю красою з першого погляду. Запалюючи пурпуровий "вогонь" з ранньої весни, він не припиняє радувати декоративністю аж до пізньої осені. Завдяки невибагливості і неймовірній декоративності цей невисокий чагарник завоював собі певну популярність і вже давно є бажаним гостем у багатьох садах середньої зони.
Завдяки надзвичайній декоративності барбарис гарний скрізь — як жива огорожа, у поєднанні з хвойними, у поодиноких посадках.
Яскравий представник сімейства — барбарис Тунберга, який особливо цінується за колорит листя. Серед декоративних сортів виділяють Голден Ринг із тоненькими золотавими краями темно-червоних листочків і Роуз Глоу з оригінальним рожево-коричневим листям, всіяним білими "бризками".
Червонолиста слива
Надзвичайно гарна і червонолиста слива, крона якої забарвлена у яскраві червоно-бурі відтінки, а її квітки виблискують ніжно-рожевим кольором. Влітку з'являються червоні плоди, які виглядають на гілках не менш декоративно.
Червонолиста слива відмінно виглядає на тлі вічнозелених хвойників і вздовж доріжок. Дерево відмінно піддається формуванню, завдяки чому його можна вирощувати у групових посадках для створення живоплоту, надаючи кронам компактну кулясту форму.
Особливою декоративністю відзначаються сорти Цистена з колоновидною кроною і червоно-фіолетовим листям, а також Рання з округлою кроною, всіяною коричнево-червоним листям.
Декоративна яблуня
Серед плодових дерев варто згадати також декоративну яблуню, яка, безсумнівно, прикрасить будь-яку ділянку. Навесні, під час цвітіння, вонатішить своїми ніжно-ліловими квітками, влітку — несподіваним кольором пурпурового листя, восени — яскраво-червоними плодами.
Перевага декоративних яблунь — у їх невибагливості. За ними слід доглядати, як за звичайними яблунями. До всього іншого, дерева зимостійкі і посухостійкі. І при цьому вони зберігають декоративність протягом усього сезону.
Найкращі сорти декоративної яблуні — Плакуча (або надрічкова), Недзвецького, Роялті, Роял Бьюті, Піонерка.
Скумпія
Серед червоних кущів особливу увагу варто звернути на скумпію шкіряну. Доросла рослина може виглядати як витончене деревце з гіллястою кроною у формі кулі або парасольки. Особливу чарівність скумпії надає незвичайне листя: сизувато-зелене листя на довгих черешках до осені набуває вогненно-червоне забарвлення, яке потім змінюється на руде або бордове.
Якщо розтерти в руках листя скумпії, можна відчути запах моркви.
Не менш цікава скумпія під час цвітіння, яке відбувається у другій половині літа. Розгалужені суцвіття здалеку схожі на хмари, що огорнули чагарник. Коли світлі квітки облітають, залишаються помаранчево-рожеві квітконіжки. Через них рослина отримала свою другу назву — перукове дерево (ці нитки дуже схожі на густе волосся).
Рослина невибаглива, добре зростає у саду і добре почувається навіть на кам'янистому ґрунті. Але є у неї і істотний недолік: рослина не дуже зимостійка.
Дуб червоний
Дуб — це чудова прикраса присадибної території. А уявіть, якщо його листя ще буде мати червоний відтінок? Такий вид дерева має назву гостролистий (або канадський). Тільки пам'ятайте, що дубу потрібно багато місця, тому його варто висаджувати тільки на просторих ділянках.
Рослина в цілому невибаглива, зростає на будь-якому ґрунті (окрім вапняного), однак не зазнає надмірного перезволоження. У перші роки такий дуб бажано вкривати на зиму.
Як бачите, прикрасити сад можуть не тільки квіти, але також дерева і кущі. При цьому вони не обов'язково повинні бути квітучими. Дерева і чагарники з червоним листям можуть скласти гідну конкуренцію рослинам з клумби.
Джерело: ukr.media