Герань є популярною балконною і кімнатною квіткою у багатьох квартирах: вона невибаглива у догляді, швидко росте і радує щедрим пишним цвітінням довгий час. Щоб підтримати рослину в період розквіту, слід уважно ставитися до догляду і давати її необхідні добрива, інформує Ukr.Media.
Загальні правила догляду за геранню і внесення добрива
Для забезпечення комфортного існування для герані важливо вибрати відповідні домашні умови:
- невеликий горщик (сильно збільшена коренева система призведе до великої маси зеленого листя і зменшення цвітіння);
- родючий ґрунт;
- хороший дренаж, так як герань дуже чутлива до застою води;
- добре освітлене сонячне місце;
- регулярні підгодівлі.
При внесенні добрив враховують сезон: навесні і влітку підживлення проводять 1 раз в 2 тижні, взимку підгодівлі прибирають. Припустимо внести в середині зимових місяців половину звичної дози стимуляторів. Слід ретельно ставитися до вибору препаратів для удобрення, так як герань не потребує органічного підживлення. Для її цвітіння в домашніх умовах потрібні мінеральні добрива, основними з яких є калій, фосфор і азот. Зазвичай їх вносять в рівних пропорціях, але до початку цвітіння дозу азоту знижують і підвищують обсяг внесеного калію.
Якщо роздільне внесення добрив неможливо, слід скористатися готовими мінеральними комплексами, які містять додаткові мінерали. Особливу увагу слід приділити вмісту йоду, на який герань реагує посиленим цвітінням. Не можна вносити рідкі добрива, без попереднього поливу землі – це призведе до опіків і відмирання коренів. Герань підгодовують через годину після основного поливу.
Додаткові мінерали для герані
Щоб герань рясно цвіла, крім трьох основних мінеральних компонентів, додатково вносять сірчанокислий магній. Поєднання сірки з магнієм активно стимулює формування суцвіть, роблячи цвітіння постійним.
Щоб приготувати водний розчин для підгодівлі, 15 г препарату розводять у 5 л води і поливають ним грунт в горщику. Вода, використовувана для приготування розчину в домашніх умовах, має бути не холодніше 20°C – це дозволить кристалам розчинитися повністю і засвоїтися рослиною в більшому обсязі.
Поєднання магнію з іншими мінералами так само неоднозначно, слід враховувати, що він допомагає в засвоєнні азоту і фосфору, але при цьому знижує швидкість всмоктування кальцію.
Щоб рослина зберегла здорове зростання, слід проводити додаткові кальцієві підгодівлі, або розділяти внесення.
Не менш важливим мінеральним елементом для рясного цвітіння є йод. Він прискорює формування суцвіть і збільшує кількість бутонів. Для приготування розчину в домашніх умовах досить розчинити 1 краплю йоду в літрі теплої води. На один кущ герані достатньо внести 50 мл приготованого розчину йоду. При поливі рідина не повинна потрапити на стовбур рослини, підгодівлю вносять по стінках горщика.
Особливості догляду та добрива герані
Починати закладати потрібні поживні елементи з моменту пересадки. Герань негативно ставиться до цієї процедури, тому роблять це зазвичай у формі перевалки в горщик трохи великого об'єму. Якщо для посадки використовують вже готовий грунт, то у грунт можна з обережністю додати сульфат магнію і азот. Якщо склад готується самостійно, то закладають повний комплекс мінеральних добрив, щоб забезпечити рослину належним стартом для здорового росту і рясного цвітіння. Для основного підживлення підійдуть гранульовані підживлення пролонгованої дії. Вони змішуються з грунтом в процесі пересадки, а потім повільно розчиняються, віддаючи поживні речовини протягом декількох місяців.
Щоб благополучно виростити квітку з живців, для стимулювання рекомендують застосовувати розчин глюкози або гетероауксину. З обережністю вживають для вкорінення деяких сортів королівської герані. У цьому випадку можлива заміна на інший стимулятор, дріжджовий або кропив'яний розчин. Дріжджовий розчин у домашніх умовах легко приготувати з 100 гр сировини і 1 л теплої води.
Застосовуючи добриво, важливо дотримуватися дози: якщо листочки пожовтіли і стали чахлими, це говорить про те, що було внесена надмірна кількість азотних добрив, і має сенс зменшити дозування.
Азот гарний на перших етапах, коли рослина піддалася весняному обрізанню і потребує інтенсивного харчування для нарощування зеленої маси листя.
В домашніх умовах герань можна підгодувати молочною сумішшю, розчиняючи 100 мл молока в літрі води. Використовують, чергуючи зі звичайним поливом. Заповнити запаси калію допоможе зола, перемішана в сухому вигляді з грунтом; або зольний розчин доданий як допоміжне підживлення.
Для рясного цвітіння рослини не потрібно складних засобів і систем підживлень. Досить забезпечити квітку поживним ґрунтом, що і в весняно-літній період давати повний комплекс мінеральних добрив, приділяючи пильну увагу поливу з йодом. Розумно дозоване підживлення, що включає крім трьох основних компонентів, також магній, кальцій, сірку, цинк, залізо, йод, забезпечить власника герані рясним цвітінням в домашніх умовах, протягом всього року.
Джерело: ukr.media