Внесіть добрива
У цей період підійде нітроамофоска у рідкому вигляді: розведіть 1 ч. л. речовини у відрі води та вилийте під кожен кущ помідорів по 1 л розчину. Через тиждень повторіть підживлення. Якщо ґрунт у городі або теплиці сильно виснажений (по рослинах це буде видно), вносити цей поживний розчин 2 рази на тиждень, інформує Ukr.Media.
Правильно пасинкуємо
Головне правило пасинкування — робити це вчасно, не пізніше ніж вони стануть більше 4-5 см в довжину. У цей період відростки ще тонкі і не тягнуть сили з материнської рослини.
Перше пасинкування проводять через два тижні після висадки розсади у город (теплицю), а потім повторюють кожні 10-14 днів. Це дозволить запобігти загущенню куща. Не виламуйте пасинки цілком, обов'язково залишайте пеньок заввишки 2 см — у цьому випадку новий відросток на цьому місці з'явиться не так швидко.
Процедура обов'язково потрібна високорослим томатам. Вони сильно розростаються і без пасинкування здатні перетворитися на мінідерева, плодів з яких ви навряд чи дочекаєтесь. Такі томати ще треба і прищипувати, щоб обмежити зростання центрального стебла рослини.
Запилюємо вручну
Томати — культура самозапильна, їм бджоли не потрібні. Але кущикам томатів, які вирощуються в парниках, де повне безвітря, краще допомогти. Для цього треба трохи струсити квіткові кисті. Робити це необхідно 2-3 рази на тиждень, вдень і тільки в суху погоду — тоді пилок легко висипається з маточки на рильці. Після цього полийте рослини і замульчуйте тирсою, щоб зберегти вологу в землі. Не забувайте провітрювати теплицю — це сприяє кращому запиленню.
Використовуйте бор
Щоб підвищити врожайність, під час цвітіння другої та третьої квіткових кистей варто обприскати рослини слабким розчином борної кислоти. Бор сприяє зав'язуванню та зростанню плодів, а також підвищує їх цукристість. 10 г порошку борної кислоти розведіть у 10 л води. Обприскувати 2 рази протягом 10 днів.
Вчасно підгортайте
Рослини самі підкажуть, коли їм потрібна процедура. Постійно оглядайте стеблинки томатів. Якщо біля самої землі на них з'явилися пухирці, проведіть перше підгортання і обов'язково вологою землею. А коли стеблинки біля основи поміняють колір із зеленого на синюватий, настав час повторного підсипання ґрунту до коріння.
Джерело: ukr.media