Відкриваємо страшну таємницю. Долари притягує магічна квітка під назвою zamioculcas – доларове дерево, і ось про те, як за ним доглядати, і сьогодні поговоримо, інформує Ukr.Media.
Що за звір zamioculcas або доларове дерево?
Zamioculcas (читається як «заміокулькас»), а в народі – доларове дерево, це квітка сімейства ароїдних родом з тропічної Африки. Як і грошове дерево, заміокулькас – сукулент, тобто рослина, яка здатна накопичувати вологу всередині листя, стовбура і корені для подальшого поступового її витрачання. У доларового дерева дуже гарне м'ясисте, вкрите восковим нальотом листя, що складаються з 8-12 розділених пір'їнок. А під землею ця рослина ховає потужне кореневище – справжній резервуар водних запасів на чорний день. Зростання доларового дерева досягає метра, а ще воно на відміну від дерева грошового має здатність цвісти. Квітка заміокулькаса нагадує кукурудзяний качан, в якому зібрані дрібні непоказні квіточки, які ховаються під зеленим листям. Проте подія ця досить рідкісна навіть в природі, що вже говорити про домашні умови. Але не це головне. Головне те, що доларове дерево невибагливе, а догляд за ним простий навіть для початківця квітникаря-любителя.
Догляд за доларовим деревом
Укорінення живцем і листком. Оскільки zamioculcas квітка, то в природі можливе її розмноження насінням. Однак у вільному продажі їх фактично не знайти. Але існують і інші варіанти. Наприклад, поділ дорослої рослини на частини, висаджування гілки-живця або одиничного листа рослини. Перед укоріненням і живець, і лист злегка підсушують протягом 2-3 днів.
Вибір горщика і грунту. Після цього готовий посадковий матеріал поміщають в невеликий горщик із спеціально підготовленим грунтом. Складається він з піску, перегною, торфу і дерну, взятих у рівних частинах. У майбутньому, коли рослина підросте, тару потрібно буде змінити на велику, в якій коріння зможуть розташуватися вільно, не торкаючись стінок горщика.
Пересадка. Зміну грунту і пересадку рослин проводять навесні. Молоді доларові дерева пересаджують раз в рік, а більш старі – раз в 2 роки. Так, і не лякайтеся, якщо ваш новопосаджений листочок або паросток довго не зростає, це відбувається дуже повільно.
Важливо! Сік рослини отруйний, при пересадці використовуйте рукавички.
Освітлення і температура. Хоча заміокулькас дуже невибагливий і витривалий, все ж і йому необхідно створити умови для нормального росту і життєдіяльності. Краще всього він буде почувати себе на підвіконні вікна, що виходить на південну сторону, де сонячні промені безперешкодно весь день пестять його м'ясисте листя. 30-градусна спека доларовому красеню лише в радість. Не загине він і на північній стороні, але зовнішній вигляд рослини буде непоказним і малопривабливим. Та й взагалі на відміну від інших сукулентів доларове дерево навіть в зимовий період, коли всі життєві процеси притихають, вимагає 18-градусного режиму. В іншому випадку воно може захворіти.
Полив. Полив і підживлення, як дорослого, так і молодого доларового дерева роблять з початку березня по кінець жовтня. Сигналом для чергового поливу служить повне висихання землі в горщику. Води необхідно влити стільки, щоб промочити грунт на всю глибину, але не більше. Калюж на поверхні і в піддоні бути не повинно. Краще недолити, ніж перелити. Від перезволоження рослина може захворіти кореневою та стебловою гниллю або заразитися паразитами, від яких її доведеться довго і нудно лікувати.
Підживлення. Підживлюють доларове дерево тими ж добривами, що і інші сукуленти. Робити це потрібно раз в 2 тижні, так як рослина при зростанні витрачає багато енергії та швидко висмоктує з землі поживні речовини. У зимовий же час полив і підживлення майже припиняють. А щоб рослина не припадала пилом і не пересохла, один раз за цей час влаштовують її рясне омивання під душем.
7 секретів догляду за заміокулькасом
Відразу після покупки рослини дайте її на адаптацію пару тижнів і тільки потім приступайте до пересадки.
Найкраще доларове дерево росте біля підвіконь, але без потрапляння прямих сонячних променів.
Взимку варто поставити його ближче до сонячного світла, а навесні привчати до яскравих сонячних променів поступово.
Для поливу використовуйте м'яку відстояну воду.
Коренева система рослини любить широкі горщики.
Товсті і м'ясисті стебла варто підперти, щоб вони не надломилося.
Заміокулькас не любить обприскувань, але іноді слід протирати лисяча від пилу.
Це, мабуть, і все, що необхідно знати про доларове дерево і про те, як за ним доглядати. Поселіть цього тропічного гостя на своєму підвіконні, і нехай долари течуть вам невичерпною річкою.
Джерело: ukr.media