Полив
Якщо рослини знаходяться в глибині кімнати, де жарко, в такому випадку грунт в горщику сохне швидко і квітку доведеться поливати частіше. Якщо ж вони зимують на підвіконні, де прохолодніше, земля довго залишається сирою і поливати треба рідше, інформує Ukr.Media.
Пересадка
В зимовий час її краще уникати. Рослини перебувають у стані спокою – в цій фазі життєвого циклу спроби розмноження і пересадки не зустрінуть у них "розуміння". Пересадка за життєвими показаннями, коли рослина сильно хворіє (наприклад, від зайвого поливу загнили коріння), необхідна в будь-який сезон.
Підгодівля
Всі рослини, у яких немає ознак активного росту, бажано взагалі не підгодовувати: мінеральні речовини засвоюються погано – вони засолять грунт і можуть навіть вбити коріння. Ті, що активно ростуть цілий рік (особливо це відноситься до великих рослин – монстери, фікуса, пальми, гібіскуса), можна удобрювати, але рідше, ніж навесні і влітку, приблизно 1 раз в місяць.
Обрізка і прищіпка
Відкладіть дану процедуру до настання весни, до березня-квітня. Оскільки взимку рослина перебуває в стані спкою.
Розмноження
Бажано залишити на весну – крім випадків, коли вже дуже хочеться поділитися з кимось черенком.
Шкідники
Восени активізуються шкідники, для яких сприятливі: сухе повітря, кліщі і червці. Використовуйте спеціальні засоби для боротьби з шкідниками.
Хвороби
Насамперед це грибні і бактеріальні гнилі. Для розвитку грибів сприятлива низька температура. Якщо на вікні холодно, земля в горщиках просихає довго – виникають умови для грибної мікрофлори, зростає ризик ураження коренів. Особливо це стосується сукулентів (кактуси), ластівневих (стапелій) і молочайних. Заходи боротьби:
- не поливати рослини з вологою землею;
- сукуленти поливати, коли стебла чи листя починають в'янути, – раз в 2-3 тижні або рідше;
- кактуси і літопси не поливати взагалі.
Джерело: ukr.media