Як доглядати за бегонією у квартирі взимку: корисні поради

Бегонія — це одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Деяких людей приваблюють її чарівні квіти, а інші цінують її за непередавану красу листя. Батьківщина бегонії — тропічні країни і тому вона полюбляє теплі та вологі умови, потребує правильної організації зимівлі, інформує Ukr.Media.

Хто спати, а хто квітнути

Бегонії представлені багатьма сортами. Серед них виділяють бульбові, декоративно-листяні і квітучі рослини. Але не усі потребують зимової "сплячки".

У декоративно-листяних і квітучих рослин період спокою практично не виражений. Вони і у зимові дні радуватимуть своїх власників яскравими фарбами квітів і листя. Головне — трохи допомогти їм у цьому, забезпечивши достатню тривалість світлового дня, температуру і вологість повітря, своєчасність підгодівель.

А ось бульбові бегонії потребують зимового сну.

Кому корм, а кому холод

Квітучі і декоративно-листяні рослини взимку потребують створення певного мікроклімату. Оптимальною температурою для них буде 18-20° С. Оскільки ці квіти полюбляють підвищену вологість, то утримання їх на підвіконні біля радіатора центрального опалення є небажаним.

Полив слід проводити відстояною водою кімнатної температури тільки після просихання верхнього шару ґрунту у горщику.

Взимку рослини страждають через нестачу світла. У результаті цього їх квітнення припиняється, а листя втрачає свою декоративність. Для того, щоб уникнути цього, слід підсвічувати горщики з цими кімнатними рослинами фітолампами, домагаючись тривалості світлового дня у 10-12 годин.

Підживлення бегоній, що квітнуть, проводять у період квітнення кожні 15 днів фосфорно-калійними добривами. Це сприяє збільшенню кількості бутонів, підвищує декоративні якості рослини.

Для декоративно-листяних видів найкраще підходять азотні добрива, що сприяють нарощуванню зеленої маси.

Також можна проводити підгодівлі і домашніми способами. Наприклад, у якості поживного "коктейлю" для цих квітів підходять настій бананової шкірки, розчин цукру або дріжджів.

Бульбові бегонії полюбляють взимку відпочивати. Забезпечити їм такий відпочинок можна різними способами:

У пакеті

Бульби викопують із землі, промивають і припудрюють деревною золою. Потім поміщають у картонну коробку і засипають вермикулітом, сухим мохом або тирсою. Зберігають її у прохолодному темному місці.

У горщику

Після того як бегонія скине своє листя горщик з нею прибирають на зберігання у прохолодне і темне місце. Два рази на місяць ґрунт необхідно обприскувати блідо-рожевим розчином марганцівки, щоб запобігати розвитку у ньому хвороботворних мікроорганізмів.

Зберігати бульбові бегонії слід за температури +12-+15° С. За більш низької температури підвищується ризик загнивання бульб, а за більш високої — їх передчасного проростання.

Як будити і навіщо охолоджувати

Бульбові рослини зазвичай прокидаються у другій половині лютого. Про це свідчать паростки, що з'явилися. Горщики з квітами ставлять у тепле і світле місце, починають регулярний полив і підгодівлі.

Якщо коренева система розрослася настільки, що зайняла майже весь внутрішній простір горщика, то перед початком вегетативного періоду бегонію слід пересадити.

Новий горщик повинен бути приблизно на третину просторішим за попередній. І під час пересадки необхідно провести повну заміну ґрунтового субстрату.

Якщо бульба виходить із зимової сплячки раніше за третю декаду лютого, то температуру її зберігання слід знизити на кілька градусів. Таке охолодження сповільнить процес пробудження квітки і дасть їй час набратися достатніх сил для бурхливого квітнення під час вегетативного періоду.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *