Як допомогти перцям швидше червоніти: що робити, чим підживити

Отримати врожай хочеться скоріше, кожен дачник шукає свої хитрощі, щоб максимально наблизити цей момент. Розповімо про сім перевірених способів, які скоротять терміни очікування, інформує Ukr.Media.

Отже, сім порад на замітку для новачків і досвідчених дачників.

Внесення золи

На 10 л води додаємо 2 склянки золи, настоюємо 2-3 години. Для застосування потрібно розчин процідити і поливати під коріння із розрахунку літр на кущ. Для проведення процедур вибираємо тиху суху погоду.

Розпушування

Глибоке розпушування ґрунту на 7 см добре насичує коріння киснем, це покращує живлення кущів. Отже, за регулярного розпушування і плоди дозріватимуть швидше.

Розріз на стеблі

Робимо вертикальний надріз на 8 см і занурюємо в нього невелику паличку діаметром 5 мм. Розріз робимо приблизно на відстані 15 см від землі.

У цьому випадку поживні речовини будуть перенаправлятися на дозрівання плодів.

Збирати врожай вчасно

Не затримуйтеся зі збиранням дозрілих плодів, щоб швидше дозрівали інші плоди. Можна зривати перці, які повністю не достигли, вони дійдуть до готовності вдома.

Зате решті плодів дістанеться більше живлення і вони на гілках почнуть дозрівати швидшими темпами.

Підживлення органікою і мінеральними добривами

Для швидкого дозрівання почастуйте перчики дріжджовими, банановими підживленнями, настоєм на основі йоду. Можна використовувати синтетичні препарати.

Правильне світло

Перцям дуже потрібне хороше освітлення, якщо сонця не вистачає, вони не виростуть великими і смачними. До того ж дозрівати будуть дуже довго.

Коли стоїть похмура погода, рослинам необхідно забезпечити додаткове джерело світла. Можна скористатися фітолампами. Ще парочка порад.

За відсутності сонячних днів можна давати додаткові підживлення. Про проблему освітлення треба задуматися заздалегідь, ще під час висаджування розсади.

Занадто густі посадки згодом затінюватимуть одна одну, спричиняючи проблеми з дозріванням.

Полив

Хороші поливи — запорука багатого врожаю. У суху погоду давайте рослинам близько літра води на кущ. У звичайному режимі поливи робимо 1-2 рази на тиждень, у спеку — частіше.

Стежимо за тим, щоб не допускати застою води, надлишок вологи веде до гниття кореневої системи і плодів.

Також вплив на дозрівання плодів має формування перців. Залишити потрібно 2-3 пагони, інші прищипнути. Приступаючи до формування крони, прибираємо коронний бутон.

Нижні пагони, що не приносять плодів, також треба обрізати, щоб живлення розподілялося на плоди, а не на зайві гілки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *