Фіалка отримала статус домашньої рослини кілька століть тому. За цей час символ любові, чистоти і непорочності придбав заслужену популярність не лише за високу декоративність. Екзотичну культуру дуже легко розмножувати за допомогою зрізаної листової пластини. Причому зробити це можна різними способами, інформує Ukr.Media.
Розміщення листка в воді
Укорінення листової пластини сенполії в воді — процес досить простий. Для цієї процедури вибирають посадковий матеріал з другого або третього ярусу розетки, оскільки листя, розташоване внизу кущика або на верхівці, гірше вкорінюється. Продезінфікованим ножем листову пластину зрізають під гострим кутом.
У обраного відростка повинен бути хороший тургор і рівне забарвлення. Крім того, на ньому не повинно бути ніяких слідів гнилі, хвороб або пошкоджень шкідниками.
У неглибокий чистий посуд наливають відстояну або відфільтровану воду, додавши в неї таблетку активованого вугілля. Пагін листка поміщають в рідину не більше ніж на 1,5-2 см.
Одночасно слід зафіксувати відросток в такому положенні, при якому він не буде торкатися стінок і дна ємності. Для цього можна використовувати аркуш паперу, яким накривають посудину.
А потім, виконавши в ньому отвір, вставити пагінець фіалки. Ємність з листовою пластиною ставлять там, де досить тепло і світло.
За процесом утворення корінців потрібно стежити щодня. Важливо не допустити, щоб в місці зрізу утворилася гниль. У міру необхідності воду в посудину додають. У сприятливих умовах через 2-3 тижні повинні з'явитися молоді корінці. Коли вони досягнуть розміру 2-2,5 см, відросток буде готовий для висадки в ґрунт.
Посадка листка в ґрунт відразу після зрізання
Ще один доступний спосіб розмноження фіалки також популярний серед професіоналів і любителів квітникарства. Він відрізняється лише тим, що відросток відразу укорінюють в ґрунті.
Для проведення цього заходу вибирають відповідний посадковий матеріал. При цьому бажано, щоб відросток листової пластини був не коротше 4-5 см.
Підготовлений для посадки контейнер повинен мати в донній частині отвори для видалення з ґрунту зайвої вологи. На дно посадкової ємності викладають дренажний шар з дрібного керамзиту або деревного вугілля. Потім горщик наповнюють пухким ґрунтом, що складається з:
- торфу;
- піску;
- перегною;
- вермикуліту.
Всі компоненти ґрунтової суміші беруть в рівних частинах.
Місце зрізу на пагоні обробляють спеціальною речовиною або гуматом калію, які будуть стимулювати утворення молодих корінців. Відросток вставляють в злегка зволожений ґрунт на глибину 2-2,5 см.
Для прискорення процесу вкорінення відросток накривають скляною банкою або пластиковою склянкою, щоб створити парниковий ефект. Періодично міні-теплицю провітрюють, щоб в ній не накопичувалася велика кількість конденсату.
Контейнер з відростком ставлять в теплому місці, де достатньо світла. Через 3-4 тижні після посадки на поверхні ґрунту біля основи живця з'явиться крихітна листова розетка. Це буде означати вдале укорінення.
Обидва способи розмноження фіалок мають нескладну технологію. Однак для новачків в квітникарстві найбільш зручним буде перший варіант, так як процес вкорінення буде легше контролювати в прозорій воді.
Джерело: ukr.media