Помітили — хоч зранку зайди на ринок, хоч увечері — петрушка і кріп як тільки з грядки. І салат завжди "бадьоренький", і базилік, і зелена цибуля, інформує Ukr.Media.
Мені завжди було цікаво, як вони це роблять? Але на моє запитання всі завжди відповідали однаково: "Підвозимо свіжу!"
І так, я анітрохи не сумнівалася, адже зелень справді виглядає як щойно зрізана.
Але нещодавно за прилавком із зеленню я зустріла свого давнього знайомого. Побалакали про всяке різне. І я, звичайно, не втрималася і спитала, як часто йому підвозять свіжу зелень протягом дня. Він засміявся і сказав, що й три дні, буває, не підвозять…
Але як?.. Я, звичайно, попросила поділитися секретом "свіжості".
Так, звичайно, щоб зелень залишалася свіжою, її періодично обприскують водою. Але ж вона все одно в'яне… І так, продавець підтвердив, що в'яне. Але, виявляється, зів'ялу зелень легко можна освіжити!
Загалом, ось спосіб, яким поділився зі мною продавець:
Потрібно потримати зелень протягом години у холодній воді. Але воду потрібно підкислити оцтом. 1 чайна ложка 6% оцту на 200 мл води. Це добре працює для петрушки, кропу, кінзи та зеленої цибулі. А ось салату для свіжості вистачає 15 хвилин у звичайній теплій воді.
І все! Зелень можна знову відправляти на прилавок зі словами: "Ось щойно підвезли!"
І тепер я почала звертати увагу на кінчики стебел. Часто трапляються несвіжі зрізи — вони виглядають трохи підсохлими та коричневіють.
Зрозуміло, що зелень зрізали не сьогодні, а можливо навіть не вчора. Тому тепер при виборі зелені обов'язково дивлюся на стебла.
Джерело: ukr.media