Як обрізати троянду на зиму – сильно чи злегка? Правильне осіннє обрізання

Щоб троянди наступного року балували відмінним, пишним, тривалим цвітінням, ще восени потрібно їх обрізати. Але як це зробити? Існує три способи обрізки, і кожна вибирається залежно від ваших цілей, інформує Ukr.Media.

Слабка (коротка) обрізка

Слабка обрізка троянди вибирається у тому випадку, якщо на кущі багато здорових, товстих, сильних пагонів. Вона здійснюється наступним чином: на троянді залишається від 8 до 12 бруньок, верхівка зрізається. Наступного року така підрізана троянда зацвіте найпершою, але цвітіння не буде надто пишним. Увага: обрізати потрібно завжди на зовнішню бруньку!

Помірна (середня) обрізка

Помірна обрізка підходить тим троянам, які були вражені будь-якими захворюваннями, або деякі її пагони, з тих чи інших причин, надламалися.

Помірне обрізання залишає на гілках від 4 до 6 бруньок. Зацвіте ця троянда пізніше, але пишніше.

Сильна обрізка

Сильна обрізка підходить у випадку, якщо потрібно повністю оновити кущ, або на ньому багато молодих пагонів, які ви точно знаєте, не переживуть зиму — вимерзнуть. При сильному обрізанні на троянді залишається близько 2-3 бруньок. Так, така троянда зацвіте набагато пізніше за інших, але цвітіння вас воістину здивує! Пам'ятайте, що троянда — це рослина молодості, її потрібно постійно оновлювати, і тоді вона потішить вас пишним цвітінням близько 25 років!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *