Якщо ви ще тільки збираєтеся посадити лілії, то вам цікаво буде дізнатися, що лілії — соціальні рослини, які найкраще ростуть групами по три-п'ять особин, інформує Ukr.Media.
І це чудова звичка, адже сьогодні можна купити так багато лілій з пелюстками не тільки білого, жовтого, помаранчевого, червоного, але й фіолетового або рожевого кольору. Бувають і плямисті. Насправді, тигрова лілія названа так через свій помаранчевий колір з коричневими плямами. Існують і справжні гіганти.
Існує багато видів лілій, але всі вони мають один з найдовших термінів життя у вазі серед усіх зрізаних квітів, і професійний спосіб змусити їх простояти ще довше — очистити їхні центри від пилку. Всі лілії виростають з великої цибулини, але різні види цвітуть в різний час. Знання часу цвітіння лілії, яку ви хочете виростити, має важливе значення для забезпечення посадки цибулин у правильний час.
Лілії, які цвітуть на початку сезону і на початку літа, найкраще висаджувати восени. Якщо лілія цвіте пізніше у вегетаційний період, наприклад, ближче до середини літа або восени, садіть цибулини навесні.
Ось деякі з найбільш поширених у продажу лілій та терміни їх цвітіння.
Азіатські лілії — гібриди — пропонують безліч варіантів забарвлення, цвітуть з весни до середини літа і дають до 12 квіток на цибулину. Бувають майже всіх кольорів, але майже не мають запаху.
Східні лілії, у продажу це зазвичай гібриди, і трубчаста відомі своїм ароматом і великими (від 15 до 22 см) квітами, які цвітуть в середині або наприкінці літа. Це високі і елегантні рослини з приголомшливими квітами у формі труби і п'янким солодким ароматом.
Бордюрні лілії невисокі (висотою від 35 см до 14 до 45 см), а їх цвітіння припадає на початок і кінець літа.
Лілії сорту Орієнпет, також називані гігантськими ліліями, виростають до 90 см, а іноді і до двох метрів цвітуть з початку до середини літа.
Махрові лілії мають багатошарові пелюстки, зазвичай не містять пилку, а час цвітіння варіюється від початку до кінця літа.
Лілії лонгіфлоріум (великодні лілії) мають білі воронкоподібні квітки і зазвичай цвітуть навесні.
Додамо, що цибулини лілій не варто купувати про запас — вони не впадають у сплячку, як цибулини тюльпанів або нарцисів, тому зіпсуються, якщо їх довго не висаджувати. Краще почекати і купити цибулини, коли ви будете готові їх посадити.
При посадці лілій восени їх слід висаджувати приблизно за місяць до перших заморозків. Це дає цибулинам лілій можливість укорінитися, що стабілізує їх в період росту. Крім того, цибулини, посаджені восени, піддаються зимовому холоду, що призводить до більших квіток.
При весняній посадці садять, як тільки пройдуть останні заморозки навесні. Вони можуть не зацвісти в той же рік, але точно повинні зацвісти наступного літа, як тільки у них буде можливість добре укорінитися.
Лілії люблять повне сонце, і шість годин або більше — обов'язкова вимога до місця. Віддають перевагу принципу «голова на сонці, ноги в тіні». Щоб їхнє коріння не перегрівалося, садіть з низькорослими однорічниками, багаторічниками або травами.
Дайте цибулинам лілій достатньо місця для росту. Хороше практичне правило — розміщувати їх на відстані приблизно в три рази більше діаметра цибулини. По глибині зазвичай цибулину садять на 10-15 см під землею загостреною частиною вгору і трохи набік.
Більшості лілій подобається помірно родючий ґрунт. Дренаж — критично важливе питання. Враховуючи їхні вподобання, лілії краще висаджувати на бермі або піднятій грядці. Їм найкраще підходить pH від 5,5 до 6,5. Якщо кислий ґрунт, додайте в посадкову яму трохи садового вапна.
При зрізанні видаляйте тільки 1/3 стебла. Лілії використовують своє листя для поповнення цибулин для цвітіння в наступному році. Після цвітіння квітконоси можна обрізати, але листя залишайте до тих пір, поки воно не побуріє і не відімре повністю. Цибулини збирають енергію для наступного року через листя.
Джерело: ukr.media