Як садити цибулю в ґрунт, щоб не було стрілок — безцінна порада

Весна вже прийшла, тепло теж не за горами, тому потрібно вже починати думати про город та посадку овочів. Поділимося секретом: від того, як садимо цибулю в ґрунт, залежить, чи з'являться на ній стрілки, інформує Ukr.Media.

Існує думка, що сівок діаметром 3 см і більше дає стрілку в будь-якому випадку. Звичайно, до висадки у відкритий ґрунт ще треба дочекатися, щоб пройшли нічні заморозки, ґрунт прогрівся до 20 °C. Але не даремно ж говориться: «Готуй сани влітку, а віз взимку».

Дотримуючись порад, садимо цибулю в ґрунт:

  • Перебравши сівок і відкинувши негідний, викладаємо цибулинки в дерев'яну або картонну тару і просушуємо тиждень в теплі (+25 °c).
  • Розчиняємо в літрі води столову ложку солі. У цьому розчині витримуємо цибулини 3 години. Сіль захистить від гниття, стимулює коренеутворення.
  • Після промиваємо цибулини й поміщаємо їх на 2 години в рожевий розчин марганцівки. Так повністю позбавляємо посівний матеріал від хвороботворних бактерій.
  • Знову обполіскуємо цибулинки під струменем і даємо стекти воді.
  • Поливаємо грядку. Садимо цибулю в теплий ґрунт (20 °C) і присипаємо землею. Ось і все, що стосується посадки цибулі-сівка.
  • Цибуля — вологолюбна рослина. Тому, коли вологи їй не вистачає, вона «боїться», що ріпці не вистачить сил сформуватися, і виганяє стрілку. Поки нарощується зелена маса, цибулю треба поливати.

    Після поливу обов'язково розпушуйте землю, щоб не утворилася кірка. Недолік кисню теж може викликати стрілкування. Та й в пухнастому, розпушеному ґрунті ріпці легше рости. Правила нескладні, а цибуля варта того, щоб попрацювати.

    Користь цибулі

    Цей овоч дуже корисний. Велика кількість вітаміну C і фітонцидів робить його незамінним в профілактиці й лікуванні застуд, ангіни, навіть грипу. Наявність кверцитину і флавоноїдів робить цибулю одним із засобів профілактики невиліковних захворювань.

    Цибуля здатна поліпшити стан організму і тому, що сприяє виведенню «поганого» холестерину, запобігає тромбоутворенню.

    Якщо хочете мати розкішне, густе, слухняне волосся, втирайте цибульний сік у шкіру голови. Після такої маски мийте голову ароматним шампунем.

    Цибульний поцілунок

    Ох, але як цілуватися, поївши цибулі?

    Зелень петрушки, кінзи, м'яти допоможе. Пару хвилин пожуйте її або корінь петрушки, лимонну кірку, кілька зерен кави або таблеток активованого вугілля (вибирайте на смак). Сплюньте і прополощіть рот.

    Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *