За великим рахунком лишайники і мохи на плодових деревах доставляють дискомфорт тільки власнику. Насправді вони ростуть тільки в екологічно благополучних районах. І якщо вони з'явилися на ваших деревах, то радіти треба. Але коли мохи і лишайники розростаються до неподобства, то заходи вживати треба. Вони забивають пори на корі і уповільнюють розвиток дерева, інформує Ukr.Media.
Очищення проводять зазвичай з настанням весни або пізньою осінню — ранньою зимою. Тобто коли бруньки вже сплять. Якщо бруньки прокинулися, а ми вирішили показати кузькіну мати лишайникам, то можна ненавмисно вбити бруньки і залишитися без врожаю або навіть без дерева.
Як і чим обробити дерева від моху і лишайника
Зазвичай готують найпростішу і екологічно чисту суміш проти небажаної рослинності на корі − 5% розчин залізного купоросу (500 г на 10 л води). Обприскати цим розчином дерево, а через тиждень можна зчищати відмерлі лишайники. В живих не залишиться нікого. Іноді навіть очищати не обов'язково — самі відваляться.
Причини появи лишайників
Мох і лишайники можуть з'явитися, коли дерева толком не обрізають. Тоді мохи можуть з'являтися, попри інші фактори. Також поява "килима на стовбурах" може говорити про те, що сад вкрай рідко і безсистемно обробляється від грибкових хвороб і шкідників.
Так що беремо в руки пилу і секатор — і вперед. А з настанням весни обробляємо сади ДНОКом. Він і від шкідників і хвороб допомагає, і мохам не дасть освоїтися на деревах.
Життя після обрізки
Після того як прорідити крону і потравили лишайники, можна озброїтися дерев'яним або пластиковим скребком і зняти їх з дерев.
Влітку корисно обприскувати дерева Скором. Він і від парші врятує, і лишайникам не дасть бешкетувати. Дуже важлива процедура восени — побілка. Вона, якщо в розчин додати 100-300 г мідного купоросу, і від мохів рятує, і від інших шкідників і хвороб. Не запускайте дерева, регулярно їх оглядайте і застосовуйте своєчасні заходи.
Обробляти досить раз в п'ять років, а ось утримувати дерева в порядку треба щороку. Не забувайте і про санітарну обрізку, яку можна проводити в будь-який час. Тоді однієї обробки вистачить на довгі роки.
Джерело: ukr.media