Гіппеаструм — популярна декоративна рослина, яка радує усіх своїм незвичайним квітненням. Для отримання нового примірника зовсім необов'язково йти до магазину, адже зробити це можна за домашніх умов за допомогою розмноження насінням, інформує Ukr.Media.
Запилення насіння
Гіппеаструм належить до самозапильних рослин, але для гарантованого отримання насіння найкраще зробити запилення вручну. Для цього за допомогою маленького пензлика пилок з однієї квітки наносять на рильце маточки іншої.
Після цієї процедури утворюється коробочка, у якій насіння знаходиться в середньому близько двох місяців, поступово дозріваючи.
Дозрівання насіння
На період дозрівання насіння поміщають у закрите, тепле місце. Але у жодному разі не можна його розташовувати у кімнаті, де на нього потрапляють прямі промені сонця і тримається висока температура, оскільки вони просто не дозріють.
Збір насіння відбувається, коли коробочка починає лопатися. Якщо його не дістати, то воно може зіпсуватися. Для посадкового матеріалу вибирають лише великі, пухкі і широкі зернятка.
Підготовка земляної суміші
Перед процедурою посадки підготовлюють земляну суміш. Для цього в однаковій пропорції змішують торф'яний, дерновий, листовий субстрат і додають дрібний пісок.
У якості посуду використовують торф'яні горщики або одну широку, неглибоку ємність з дренажними отворами для зливу зайвої води.
Міні-теплиця
Висаджують насіння на підготований ґрунт на відстані 3-5 см одне від одного. Зверху присипають землею не більше, ніж на 1 см. Посадковий матеріал глибоко не заривають, оскільки він може не зійти або згнити у землі.
Після висадки насіння поливають з розпилювача. Зверху накривають саморобною міні-теплицею або, якщо у вас її немає, можна накрити контейнер склом чи пакетом. Головне, щоб укриття добре пропускало світло. Потім ємність ставлять у тепле місце.
Догляд
Утримують висаджене насіння у добре освітленому приміщенні, що має температуру від 18 до 24 градусів. Обов'язково потрібно забезпечувати його гарною вологістю повітря, тому регулярно влаштовують провітрювання і обприскування з пульверизатора.
Воду використовують відстояну або відфільтровану. Перші сходи можна побачити вже через 5-7 днів. У цей період тепличку прибирають, а з появою перших справжніх листочків проводять пікірування, пересадивши їх на більш широкі відстані або у нові ємності. У той самий час проводять перші підживлення, для чого використовують рідкі добрива, розведені у воді.
Пересадка
У літній період саджанці пересаджують на постійне місце у більш велику ємність. На дно горщика обов'язково кладуть дренажний шар. Ґрунт повинен складатися з перліту, перегною, листової і дернової землі. Утримують саджанці після пересадки у теплому приміщенні, а за необхідності виносять на балкон або на вулицю.
Полив здійснюють не зверху, а через піддон — це допомагає уникнути загнивання коріння. Додають мінеральні та азотні добрива. Вносять їх рано вранці або ввечері, розводячи згідно з інструкцією. Перше квітнення можна побачити через 2-3 роки.
Розмноження гіппеаструма насінням — достатньо цікаве заняття. При цьому можна отримати рослини з різним забарвленням суцвіть. Головне — під час роботи дотримуватися правил та забезпечити квіти належним доглядом, тоді результат не змусить довго на себе чекати.
Джерело: ukr.media