Як виростити перець чилі на підвіконні: покрокова інструкція

Багато люблять пекучий смак гострого червоного перчика. Однак у ньому привабливий не тільки смак, але і користь для організму. Чилі (кайєнський перець) корисний при головних болях, ревматизмі та шлунковому розладі, інформує Ukr.Media.

Крім того, з нього роблять різні лікувальні настої і мазі. У квартирі, де росте ця культура, люди рідше хворіють простудними захворюваннями. Також квітучий або плодоносний кущик чилі — це неймовірно красиве видовище! Цей декоративний перчик стане прикрасою будь-якої кімнати!

Як же виростити перець чилі вдома на підвіконні?

Температура і освітлення

Вирощування перцю чилі — процес нескладний, однак потрібно знати деякі особливості цієї культури. Пекучий перчик любить хороше освітлення і тепло. Найкраще рослина почуває себе при температурі 22-26 градусів, бажано, щоб вночі позначка термометра не опускалася нижче 15 градусів. Взимку радіатори опалення краще накривати мокрою тканиною, щоб перчик на підвіконні не перегрівався.

Контейнери краще ставити на південні, південно-східні або південно-західні віконця. Однак необхідно стежити, щоб жаркі прямі сонячні промені не обпекли рослину. Світловий день для цієї культури повинен становити 12-14 годин, тому взимку потрібно буде досвічувати кущ штучно за допомогою спеціальної фітолампи.

Полив і підживлення

Перчик потребує регулярної підгодівлі. Для цього можете придбати спеціальні комплексні добрива в магазині та слідувати інструкціям, що написані на упаковці.

Перець чилі на підвіконні удобрюють приблизно один раз у два тижні. Щоб підгодувати рослину, можете приготувати настій з деревної золи (1 столова ложка на 1 літр води). Приготовану рідину необхідно настояти 2-3 дні, а потім процідити.

Коли перчик активно нарощує листочки, ґрунт удобрюють підгодівлею з високим вмістом азоту. В період утворення квіточок підгодовуйте кущик калійними добривами, а коли він почне плодоносити — фосфорними.

В якості добрива для чилі ідеальний — вермикуліт, який слід змішати із землею при висадці в пропорції 1:3.

При поливі чилі необхідно користуватися правилом «золотої середини». Поливайте рослину досить рясно, але при цьому не заливайте її, адже це тільки нашкодить! Полив проводиться відстояною водою комфортної температури. У спекотні літні дні поливати кущик можна 2 рази на добу, але у зимовий період полив скорочується.

Ґрунтосуміш і ємність

Відповідний ґрунт можна придбати в садівничому магазині, в ньому вже є весь набір необхідних компонентів і немає шкідливих мікроорганізмів. Однак земляну суміш можна приготувати самостійно в домашніх умовах, але її перед посадкою доведеться знезаразити марганцевим розчином.

Візьміть 2 частини біогумусу і одну частину кокосового волокна. Також можна змішати 2 частини звичайного садового ґрунту з пісочком та перегноєм (кожен по 1 частині). Ще одна версія — пісок, торф, біогумус і глина у співвідношенні 1:1:2:1.

Для вирощування розсади перцю можна взяти маленькі горщики або пластикові стаканчики, однак підійде тара і побільше. Тільки в останньому випадку, коли паростки проклюнуться, потрібно буде залишити найсильніші серед них, а інші акуратно видалити.

В якості постійного контейнера підійде не сильно високий і широкий горщик об'ємом від 2 літрів. Глибина ємності повинна бути невеликою, щоб верхня частина рослини розвивалася швидше, ніж коренева система.

Обов'язково подбайте про дренажний шар на дні тари для вирощування, для цього скористайтеся керамзитом або битою цеглою.

Підготовка насіння та садіння

У процес підготовки посадкового матеріалу входить його замочування в марганцевому розчині на 20-30 хвилин. Насіння перчика бажано проростити перед висадкою, це прискорить процес вирощування. Для цього візьміть серветки і змочіть їх, а між ними помістіть насіння. В таких умовах в теплі сім'я має перебувати 3-5 днів, серветочки потрібно періодично зволожувати при пересиханні.

Коли насіння проросте, його можна буде садити в ґрунт. Якщо не користуватися методом пророщування насіння, то сходи можуть з'явитися лише через 3-4 тижні. А от попередньо пророщене насіння проростає з ґрунту через пару тижнів.

Отже, приступаємо до посадки. У підготовлений ґрунт висаджуємо насіння перцю на 0,5-1 см у глибину, інтервал між ним повинен становити не менше 4-5 см. В кінці висадки поливаємо все так, щоб не змити насіння. Накриваємо контейнер плівкою і ставимо його в тепло, але не прямі сонячні промені.

В поліетилені бажано виконати невеликі отвори для доступу повітря. Також потрібно періодично зволожувати ґрунт, щоб він не пересихав.

Подальший догляд за перцем

Коли паростки проростуть, то теплицю знімаємо і ставимо горщик в добре освітлене місце. Перед цим можна загартувати рослинки, помістивши їх на пару днів температуру 17-18 градусів.

Світло необхідне для нарощування листяної маси, при нестачі освітлення стебла сильно витягуються і слабшають, тому не варто забувати про штучне досвічення.

Коли у паростків з'явиться 2-3 пари листочків, то їх можна пересаджувати в постійну тару. При пересадці у молодої рослини видаляється третина або чверть кореневища, щоб потім воно краще розрослося. Далі переходимо на стандартний догляд, не забуваючи про регулярний полив і підгодівлю. У період цвітіння потрібно обережно струшувати кущики для хорошого запилення.

Якщо рослина сильно виросла в довжину, то верхівку відщипують, це підвищить урожайність. Період плодоношення у перцю настає залежно від сорту. Кожен рік кущик пересаджують у свіжий ґрунт, тривалість його життя — 4 роки.

Тепер Ви знаєте, як виростити перець чилі будинку. У цій справі немає нічого складного, потрібно тільки ваш час і увагу до рослини, тоді ви отримаєте найкращий результат.

Удачі і гарного врожаю!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *