Як визначити отруйну картоплю: достатньо знати ці ознаки

Щоб вибрати правильну картоплю в магазині, потрібно звернути увагу на запах і зовнішній вигляд бульб, розповіли біологи, інформує Ukr.Media.

Якщо запах типовий, "картопляний" — добре. Якщо відчуваєте запахи, характерні для гниття або "хімії", — дуже погано. Подібні запахи свідчать про недотримання технології застосування пестицидів під час вирощування, — пояснили експерти.

Також не можна купувати картоплю зеленуватого кольору, це вказує на наявність у ній соланіну. Цей алкалоїд виробляється на сонці, він токсичний для людини і важко розкладається під час термообробки. Саме тому, до речі, позеленілі частини картоплі під час чищення необхідно видаляти, порадили фахівці.

Не слід брати великі бульби, бо вони можуть виявитися з порожнечами всередині й ознаками гниття. Ідеальний варіант — середній розмір овоча. Фахівці нагадали, що найбільш корисними будуть жовті бульби, у них багато каротину. На якість продукту впливає і його зберігання.

У домашніх умовах не уражені фітопатогенами бульби добре лежать до місяця. Але їх не можна зберігати в поліетиленових пакетах — плівка занадто щільно прилягає до бульб, у цих місцях можуть утворюватися вогнища захворювання.

За словами фахівців, жодні отвори в пакеті не допоможуть. Краще купити спеціальну ємність із кришкою, добре якщо вона буде керамічною. Перед зберіганням картоплю потрібно просушити, а тримати її слід у темному приміщенні.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *