Як врятувати азалію, яка почала висихати

Багато квітникарів відчувають складнощі під час вирощування азалії. Її чарівна краса змушує багатьох купити цю рослину. Проте, нерідко за домашніх умов квітка хворіє і вмирає на очах. Її можна врятувати, дотримавшись нескладних рекомендацій, інформує Ukr.Media.

Особливості догляду за азалією

Не усім любителям квітки відомо, що ця рослина походить з півдня Північної Америки, Японії, Китаю і Південно-Східної Азії. Її уявні "примхи" цілком зрозумілі: рослина звикла до певних кліматичних умов та за їх зміни починає хворіти.

Важливо максимально наблизити умови її вирощування до природних:

  • Забезпечити розсіяне світло або напівзатінок (азалія не переносить впливу прямих сонячних променів).
  • Організувати підтримання нормальної температури, яка взимку знаходиться у проміжку 12…14 ° C. Але рослини можуть миритися з температурою у 20…22° C. Якщо на літо квіти виносили у сад, важливо занести їх у будинок до початку ввімкнення опалення. Так азалії не відчувають стрес від різкого підвищення температури.
  • Забезпечити необхідну вологість повітря, яка знаходиться у межах 75-80 %.
  • Організувати надходження свіжого повітря за допомогою провітрювання. Взимку процедуру слід робити щодня, а влітку бажано виносити квітку у сад або на балкон у місце, захищене від яскравого сонця.
  • Підібравши правильне місце у будинку, здійснюють грамотний догляд, беручи до уваги уподобання рослини:

    Полив

    Важливою є не лише температура води, але і ступінь її жорсткості. Використовуйте м'яку, талу воду кімнатної температури.

    Ґрунт

    Найкращим вважається ґрунт кислої реакції середовища, з рН 3…3,5. Для самостійного приготування землі беруть: хвойну (2 частини), листову (2 частини), верескову землю (1 частину), торф (1 частину) і річковий пісок (1 частину). Щоб заощадити сили і час, можна купити готову ґрунтосуміш (наприклад, "Азалія", "Хвойна" або "Антуріум").

    Посадка

    Молоді саджанці пересаджують щороку, дорослі екземпляри — через 3-5 років. Оскільки коріння рослини гостро реагує на недолік повітрообміну, вибирайте контейнер з кераміки або глини з дренажним отвором.

    Добриво

    Підживлення необхідні квітці у період активного зростання і квітнення, з листопада до березня. У якості добрив краще використовувати суміші і рідкі підгодівлі, розроблені саме для азалій. Якщо їх немає під рукою, скористайтесь мінеральним добривом комплексного складу.

    Формування крони

    Для надання кроні охайності й пишноти, у міру відростання пагонів на 5 см, проводять прищіпування на 2-3 бруньки. Такий захід стимулює зростання бічних бруньок. За весь рік роблять 2-3 прищіпування. Для надання азалії вигляду деревця на штамбі, ще у молодому віці, залишають 1 основний пагін, який прищіпують на висоті 20-22 см. Відрослі гілочки з бічних бруньок прищіпують за стандартною схемою.

    Як врятувати рослину від висихання

    На будь-яку стресову ситуацію (перенесення горщика на інше вікно, увімкнення батарей опалення, опік) азалія реагує всиханням. У якості першої допомоги, полийте рослину розчином Циркону (1 ампула/відро води).

    Пересадка у широкий горщик

    Коренева система у рослини поверхнева. Якщо квітка зростає у високому і глибокому контейнері, є високий ризик надмірного зволоження квітки і загнивання її коріння. Зовні це проявляється у пожовтінні і всиханні листя та окремих гілочок. Пересадіть азалію у широкий і плоский керамічний горщик з високим дренажем з керамзиту (2-3,5 см).

    Протягом 2-4 тижнів після пересадки стежте за поливом (не перезволожуйте ґрунт та виключайте його пересушування) і загальним станом рослини.

    Підтримання вологості

    Врятувати азалію від сухості повітря можна, підтримуючи постійний рівень вологості за допомогою нехитрих процедур:

    • закриття батареї спеціальними екранами;
    • встановлення зволожувача;
    • розташування миски з водою поряд з квіткою;
    • закриття поверхні ґрунту мохом-сфагнумом;
    • регулярного (влітку — вранці і ввечері, у інші пори року — щодня) обприскування азалії.

    Підвищити рівень pH

    За домашніх умов ґрунт під азалію підкислюють додаванням у нього подрібненої соснової кори або хвойного перегною. Для постійного підтримання кислотності ґрунту, використовують полив підкисленою водою (порошок лимонної кислоти на кінчику ножа розчиняється у 1 л води).

    Підгодівля

    У разі хвороби рослини підгодівля не проводиться. Виняток становить мінеральне голодування азалії, коли жовтизна листя та його всихання викликані недоліком заліза (хлороз). Заповнити дефіцит заліза допоможе позакореневе підживлення хелатом заліза (Ферровіт) 1 раз на 10 днів. Для приготування розчину 1 г речовини розчиняють у 1 л води.

    Головне правило під час вибору будь-якого добрива для азалії — відсутність у складі хлору! Даний елемент згубний для ніжної рослини.

    Знищення шкідників

    Для азалії небезпеку становлять більшість оранжерейних шкідників: попелиці, білокрилки, щитівки і несправжні щитівки, борошнисті червці, трипси, довгоносики. Для боротьби з ними ефективним є хімічний метод за допомогою комплексних препаратів 3 і 4 класу небезпеки: Актеллік, Актара, Інта-Вір або Фітоверм.

    З хвороб поширені: фузаріозне в'янення, вертицільоз і септоріоз, викликані грибковими збудниками. Для профілактики грибкових хвороб 1 раз на місяць квітку обприскують розчином Фітоспорину. У воду для обприскування додають 10 крапель концентрату (на 1 л води). За виявлення початкової стадії ураження грибом рослину поливають Фітоспорином під коріння (15 крапель на 1л води). Якщо хвороба масштабно розвивається, азалію поливають ХОМом або 2 % Фундазолом.

    Пригнічений стан азалії, всихання пагонів і листопад, часто пов'язані з цілим комплексом причин: порушенням агротехніки, відсутністю дренажу, неправильно підібраним місцем, ґрунтом, поливом водопровідною водою або непроханими шкідниками. Рослина комфортно почувається лише за дотримання певних правил догляду.

    Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *