У нашій країні традиційно при будь-яких кризах населення запасає сіль і сірники. Тому, якщо вам у спадок дістався будиночок в селі, то з великою ймовірністю в коморі ви виявите запаси солі, інформує Ukr.Media.
Часто така сіль від тривалого зберігання стає непридатною для споживання, паперова упаковка зіпсована, а кристали збилися в камінь. Просто так викидати сіль не можна. І зовсім не тому, що народна прикмета свідчить, що розсипати сіль — до сварки. Надлишок солі здатний погубити рослини на ділянці. А ось дозоване використання її цілком можливо.
Сіль проти мурах
В принципі, мурахи на дачній ділянці швидше корисні. Але якщо комах стає забагато, то вони псують ягоди, коренеплоди і розводять тлю.
Посипте сіллю мурашині стежки й сам мурашник, небажані гості саду незабаром зникнуть.
Сіль проти кротів
Ці милі створіння з оксамитовою шубкою доставляють городникам чимало клопоту. Насипте в кожну нірку крота 4 столові ложки солі і кріт піде. Сіль допоможе позбутися не лише від кротів, але і від мишей, ховрахів і землерийок.
Увага! Позбутися від крота за допомогою солі можна тільки на газоні і земляних доріжках, на клумбах і грядках надлишок солі зашкодить корисним рослинам.
Сіль від плодожерки і щитівки
Обприскування яблунь сольовим розчином ранньою весною або восени допоможе позбутися від вищевказаних шкідників. Пропорції: кілограм солі на десять літрів води.
Сіль для позбавлення від бур'янів
Якщо на вашій ділянці є місця, зарослі бур'янами, можна спробувати вивести їх, посипавши сіллю. У цього способу є недолік, на засоленому ґрунті не будуть рости культурні рослини, землю доведеться використовувати тільки під споруди.
Рецепт натурального гербіциду від бур'янів: розведіть в десятилітровому відрі пару столових ложок солі і додайте десять столових ложок оцту.
Поливайте бур'яни тричі з інтервалом у п'ять днів. Для кращого прилипання у розчин можна налити півсклянки рідкого господарського мила.
Сіль для вирощування цибулі
Замочіть цибулинки перед посадкою на кілька годин в розчині солі (двісті грамів солі на десять літрів води).
Це збереже цибулю від несправжньої борошнистої роси та іржі. Як тільки проклюнулося невелике пір'ячко цибулі, для захисту від цибулевої мошки його корисно полити сольовим розчином, приготованим в пропорції триста грамів солі на відро води.
Поливати потрібно суто під коріння, так, щоб сольовий розчин не потрапив на ніжну зелень, інакше можливі опіки.
Джерело: ukr.media