І поки деякі аграрії сприймають рослину виключно як бур'ян, інші не прагнуть його знищувати, а все тому, що знають про корисні властивості чистотілу, інформує Ukr.Media.
Чистотіл проти шкідників
Чистотіл відомий своїми інсектицидними властивостями. Його сік і листя містять алкалоїди, які відлякують шкідників. Відвар із чистотілу можна використовувати для обприскування культур, щоб захистити їх від попелиці, кліщів і гусениць.
Для цього на основі чистотілу готується настій з 10 л води і 5 великих рослин. Їх необхідно подрібнити (разом з коренями), залити водою і залишити на добу.
Всі уражені паразитами рослини обробляються настоєм через пульверизатор — в результаті попелиця гине миттєво.
Чистотіл для цибулинних
Ще чистотіл використовується для того, щоб знезаражувати ґрунт перед посадкою цибулинних рослин восени. Та й самі цибулини тюльпанів можна замочити в настої чистотілу перед висадкою в ґрунт.
Для приготування засобу потрібно настояти 300 грамів сухої подрібненої маси чистотілу в 10 літрах води протягом 2 діб.
Після двогодинної обробки цибулини необхідно знову просушити і тільки тоді висаджувати в ґрунт.
Мульча з чистотілу
Щоб не дати шкідникам атакувати ваші квіти, присипте їх пристовбурні кола подрібненими стеблами чистотілу.
Перед такою мульчею безсилі не тільки комахи, але й бур'яни, особливо колючки.
Чистотіл для ґрунту
Чистотіл збагачує ґрунт корисними речовинами, які виділяються під час його розкладання. Якщо залишити зрізані рослини на поверхні землі або закопати їх у компост, це стане чудовим добривом для ваших грядок.
Природний бар'єр
Ця рослина допомагає зупиняти поширення інших, більш агресивних бур'янів. Її густі зарості створюють тінь і запобігають проростанню небажаних рослин.
Джерело: ukr.media