Які гілки аґрусу зрубують під корінь у жовтні: правила осінньої обрізки

Не кожен дачник знає, як правильно проводити обрізку аґрусу під зиму, і для чого це необхідно зробити. Річ у тім, що ці кущі сильно розростаються, якщо їх не обрізати, то зібрати ягоди буде просто неможливо через зарості колючих гілок, інформує Ukr.Media.

Якщо кущ старше 5 років, для нього обов'язкова омолоджувальна осіння обрізка. Проводити її необхідно раз на кілька років. Ідеальний час — кінець вересня — перша половина жовтня. Зазвичай у цей час урожай уже зібрано, а листя опало.

Перший тип гілок, які потрібно видалити, — це старі, що лежать на землі. Урожай вони зазвичай уже не дають, а ось поживні речовини з ґрунту отримують. У підсумку, їх не вистачає більш молодим урожайним гілкам.

Також варто обрізати повністю під корінь кілька старих гілок із глибини куща. Вони відрізняються від молодих більш щільною коричневою корою. А ось молоді гілки мають кору білуватого або зеленого кольору.

Крім того, повному видаленню під корінь підлягають молоді гілки біля коренів рослини. Ці пагони не виростуть у повноцінні плодові гілки, але поживні речовини з ґрунту витрачають у величезних кількостях. Після такої обрізки кущ стане більш акуратним, сформованим, дасть море врожаю в новому сезоні.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *