Який горщик треба придбати перед тим, як завести вдома орхідею

Орхідеї дедалі частіше з'являються у звичайних квартирах квітникарів. Забезпечити цю культуру усім необхідним не настільки вже й складно, потрібно тільки знати, чого вимагає тропічна красуня, інформує Ukr.Media.

Гарний злив води

Орхідея вважається досить ніжною рослиною. Однак якщо чітко дотримуватися усіх правил вирощування, вона буде відмінно квітнути.

Одна з перших умов: коріння не має перебувати у воді або перезволоженому субстраті. Для цього необхідно перевірити, чи є у ємності дренажний отвір, потім укласти на дно пісок або дрібну гальку і стежити, щоб контейнер не був занадто великим.

Сучасні любителі домашніх рослин використовують горщик фабричного виготовлення, у який автоматично надходить вода з піддона. Можна виготовити таку конструкцію і власноруч.

Коріння

Коренева система орхідей бере участь у фотосинтезі. Це пов'язано з тим, що квітка за природних умов зростає на скелях або кроні іншої рослини.

Горщик краще вибрати прозорий, щоб він міг пропускати світло. Крім того, коріння обов'язково повинне дихати: якщо порушений доступ повітря, культура не буде нормально розвиватися.

Субаерація кореневої системи — це одна з важливих умов вирощування орхідеї, тому у пластиковому горщику роблять отвори на стінках. Плетені ємності добре пропускають повітря, а глиняні горщики потрібно періодично промивати, щоб звільнити пори.

Розмір

Цій культурі не підходять занадто об'ємні горщики. Найкраще зупинитися на ємності скромного розміру.

Якщо ви виберете високий контейнер, він буде постійно падати через невелику стійкість. Бажано садити орхідею у ємність, висота якої дорівнює ширині або діаметру, а шийка у якої не вузька.

Висадити тропічну квітку можна і на тарілці. За природних умов ці рослини часто вкорінюються на корчах або гілках дерев. Ґрунтової землі орхідеї потрібно зовсім небагато.

Форма

Під час вибору ємності для посадки необхідно звертати увагу і на її форму. Горщик бажано обирати циліндричний або прямокутний.

Важливо, щоб його верхня частина не була вузькою, — це може призвести до порушення аерації ґрунту.

Непогано виглядають приземкуваті і витягнуті контейнери.

Для посадки підійде навіть пластмасове відерце з-під харчових продуктів. Тільки у ньому обов'язково потрібно зробити отвори на дні і з боків.

Колір

Відтінок квіткового контейнера, у який посаджена орхідея, особливого значення не має. Але бажано надати перевагу прозорим горщикам, щоб забезпечити кореневу систему нормальним освітленням.

Розсіяні сонячні промені позитивно впливають на коріння. Крім того, квітникарю буде цікаво спостерігати, як рослина розвивається. У разі застою води або появи шкідників можна буде раніше вжити необхідних заходів.

Матеріал

Горщик для посадки орхідеї може бути зроблений з найрізноманітніших матеріалів. Кращими вважаються:

  • пластик;
  • неглазурована глина;
  • кераміка;
  • бамбук;
  • лоза.

Скло також можна застосовувати, але обережно. Щоб успішно вирощувати примхливу красуню у скляній ємності, потрібно мати багатий досвід. Навіть за наявності гарного дренажу волога під час переливу може застоюватися у субстраті.

Керамічний горщик теж має плюси і мінуси. Корінці орхідей не чіпляються за їх гладку внутрішню поверхню.

Однак такі ємності майже не пропускають повітря до коріння. Застосовувати кераміку краще у спекотному приміщенні, оскільки вона відмінно віддає тепло.

Подвійні горщики

Флористи радять садити кілька різних орхідей в одну ємність. Зазвичай, догляд за рослинами особливо не розрізняється. Та й починати квітнути вони будуть разом, надаючи біологічний вплив одна на одну.

Краще вибрати для ваших підопічних неглибокий овальний горщик. Одна з особливостей цієї культури полягає в тому, що досить довгі стебла, посипані квітами, ніколи не завалюються.

Щоб не турбуватися про корінці, які можуть переплітатися, можна розташувати кілька контейнерів у одному великому кашпо.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *