Якщо розсада надмірно витягнулася і стала кволою, чи потрібно підсипати додатковий ґрунт

При недотриманні правил агротехніки, а також передчасній посадці розсада більшості культур має тенденцію до надмірного витягування. Паросток намагається вибратися з затіненої зони, а в результаті як і раніше залишається в ній та до того ж втрачає свою первісну кремезність, інформує Ukr.Media.

Деякі дачники, спостерігаючи таку картину, виконують посадку заново, щоб не мучити надалі ні себе, ні ослаблену розсаду. Але більшість, згадуючи витрати на насіння (особливо якщо це був якийсь ексклюзив) і відчуваючи жалість до рослин, як і до всього живого, роблять спроби для реанімування ситуації. І перше, що спадає на думку, — це підсипка землі.

Процедура широко поширена, правда, не завжди виправдана, тому що не всі рослини дають бічні корені при додатковій підсипці землі. Наприклад, помідори таку процедуру переносять добре, а баклажани і перці — середньо. З приводу огірків думки в агрономів розходяться діаметрально. У будь-якому випадку земля повинна підходити за складом і не містити патогенів і шкідників.

Якщо розсада вже надмірно витягнулася, але ви морально не готові до того, щоб її викинути і хочете йти до кінця з плодом ваших праць, скористайтеся спеціальним препаратом, який уповільнює ріст надземної частини розсади. При обприскуваннях і поливах засіб проникає всередину рослини і сприяє уповільненню її зростання. При цьому відбувається правильний перерозподіл поживних речовин, внаслідок чого стебло починає товщати, листові пластини — збільшуватися, а коренева система — розростатися. Навіть в умовах триваючої слабкої освітленості, тісноти і не оптимальної температури ваша розсада почне помітно міцніти.

Якщо з препаратами "хімічити" не хочете, виконайте наступні дії:

  • Насамперед це пікіровка, в будь-якому віці (навіть якщо розсаді 3-4 дні зроду). Після пересадки рослина обов'язково сповільнить зростання і сконцентрується на нарощуванні кореневої системи.
  • Якщо пікіровка планується пізніше, відразу підсильте освітлення, знизьте температуру (не нижче +16 C), скоротіть полив.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *