Звичка не викидати шкаралупу від яєць увійшла в поведінкові норми багатьох дачників. Але не менша кількість їх вважає подібну ощадливість безглуздою. Хто правий, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.
Питання користі яєчної шкаралупи для городу немає однозначної відповіді. Прихильниками використання, зазвичай, є адепти органічного землеробства, вони впевнені у тому, що це чудова заміна мінеральних добрив та пестицидів. Зумовлено це тим, що шкаралупа яєць на 93% складається з карбонату кальцію. Але противники заперечать, що він нерозчинний у воді, для розчинення шкаралупок будуть потрібні слабкі кислоти ґрунтів, і на цей процес підуть місяці, а то й роки.
Головним чином суперечки виникають щодо використання яєчної шкаралупи як добрива і розкислювача ґрунту. З цього приводу варто замислитися і вибрати більш близьку вам позицію.
Однак є два незаперечні аргументи на користь використання яєчних шкаралупок на городі.
Перший аргумент — це дешево. До того ж ви берете на себе функції з переробки сміття, що важливо.
Другий аргумент, який не викликає суперечок, — це боротьба зі шкідниками.
Яєчна шкаралупа допоможе в протистоянні з капустянкою, гусеницями, слимаками та равликами.
Для капустянки потрібно приготувати приманку. Робиться вона з товченої шкаралупи і нерафінованої соняшникової олії. Одна чайна ложка шкаралупи змішується з половиною чайної ложки рослинної олії. Суміш прикопують по периметру грядки або вносять у посадкові лунки. Медведку приваблює запах насіння. З'ївши приманку, вона приречена на загибель, тому що перетравити яєчну шкаралупу не може, так само, як і вивести її з організму.
Для відлякування слимаків, гусениць і равликів знадобляться великі осколки шкаралупи, з яких створюють перешкоду навколо рослин або грядок. Обов'язкова умова: перепона має бути суцільною, без дірок. Перебратися через неї м'якотілим шкідникам буде непросто, а якщо і вдасться, то від пошкоджень на слизовій оболонці вони загинуть.
Джерело: ukr.media