Ранні та середньостиглі сорти капусти зазвичай вирощують через розсаду. Городники, особливо початківці, можуть зіткнутися з рядом проблем. Одна з найпоширеніших — пожовтіння листя. Хоча багато новачків в такому випадку панікують, далеко не завжди все так страшно, як їм здається. Однак щоб виростити здорові качани і отримати урожай, важливо розібратися, чому жовтіє листя розсади капусти. Це допоможе вчасно вжити заходів, інформує Ukr.Media.
Спочатку, трохи прокльовуючись з ґрунту, проростки капусти випускають два стартових листки, які називають сім'ядолями. Сім'ядолі підтримують життєздатність на самому початку розвитку паростків. Коли з'являється більше листя, сім'ядолі часто жовтіють і згодом опадають. Якщо сім'ядолі — єдине жовте листя на розсаді, то можна не переживати, капуста абсолютно здорова.
Однак пожовтіння більшого листя, характерної для капусти форми, — вже привід для занепокоєння. Особливо часто до зміни кольору призводять нестача або надлишок світла, води, добрив.
Часті причини пожовтіння листя розсади капусти: як вирішити проблему
У похмуру весну капустяній розсаді може не вистачати світла. В цьому випадку виручить фітолампа. Включайте її хоча б на 12 годин на день. Але пересвічувати не потрібно. Період темряви може тривати вісім годин.
Листя розсади може жовтіти не тільки від нестачі вологи, але і від надлишку. Надмірний полив блокує потрапляння поживних речовин у листя розсади через коріння. Від надлишку води коріння починає гнити, а через дефіцит харчування листя в'яне або жовтіє. Тому важливо не заливати паростки розсади капусти при поливі. Якщо погода тепла — можна "вигулювати" розсаду на підвіконні, відкриваючи вікно. Капуста отримає більше світла, а зайва волога випарується.
З добривами для розсади капусти також важливо не перестаратися. Мінерали з ґрунтових синтетичних добрив можуть накопичуватися, викликаючи не стимулюючу, а пригнічувальну дію. Якщо ви використовували забагато добрив і бачите білі відкладення біля дренажних отворів, поступово промивайте ґрунтосуміш водою.
Джерело: ukr.media