Жовтіє листя у доларового дерева: причини та вирішення проблеми

Тропічна африканська рослина заміокулькас, у нас ще її називають доларовим деревом, – екзотична прикраса для дому.

Глянцеве темно-зелене листя по краях стебел, які ростуть прямо з цибулини, утворюють своєрідні метрові гірлянди, що звисають, а блідо-кремові квітки на качанах листя, надають цій рослині ще більшої елегантності, інформує Ukr.Media.

Тільки ось це явище рідкісне, і побачити квіти доларового дерева доводилося не кожному. Нетрадиційна форма квіток з об'ємним візерунком, що нагадує кракле цінного антикваріату в салатово-зеленій обгортці – це як підношення в знак подяки своєму дбайливому господарю. Рослина приносить в будинок гармонію і взаєморозуміння, а судячи по її назві – і американську валюту.

Але іноді трапляється так, що свято життя трішки затьмарюється, коли заміокулькас незадоволений від недоліку уваги, і висловлює це пожовклими листками.

Причини пожовтіння листя і методи лікування

Причин дві:

  • Перша причина не повинна турбувати господаря, т. к. це природний, фізіологічний процес. Жовтіють тільки старі листки, з одночасним приростом молодих пагонів. У цьому випадку доларове дерево догляду не потребує, а всохле листя хоча і трохи псує естетику рослини, видаляти їх самостійно не можна.
  • Друга причина – зовнішній фактор. На тлі пожовклого листя ніякого молодняку не спостерігається. Некоректний догляд: не дотримання режиму поливу і протяги – це основна причина неприродного пожовтіння листя.

Доларове дерево невибагливе, але любить хорошу освітленість і буде комфортно себе почувати, при звичайній кімнатній температурі, перед просторими вікнами південної сторони приміщення.

Але і при повному комфорті буває, що листя жовтіє. Такий зовнішній фактор пояснюється вже більш серйозними проблемами.

Загнивання коренів у доларового дерева

Походить від перезволоження грунту. При ледве помітному пожовтінні, потрібно зменшити полив. Яскраво виражена жовтизна листя у великій їх кількості, свідчить про значне пошкодження кореневища – рослині терміново потрібна пересадка. Щоб уникнути зупинки зростання, доларове дерево потрібно пересаджувати кожні 2-4 роки.

Шкідники доларового дерева

Хоча доларове дерево в штучних умовах рідко зазнає поразки комахами, такі все-таки знаходяться.

Можуть потрапити з сусідніх рослин і швидко розмножитися. На щастя, вони малорухливі, і віддаляються зі стебел і листя вологою губкою. Знищити личинок щитівки можна розпиленням на рослину інсектицидів та мильного розчину.

Від пошкодження кліщами, листя жовтіє і обсипається. Для знищення шкідника, запилюють рослину меленою сіркою. Більш простий спосіб – протирання листя мильним розчином, обприскування настоєм з тютюну і промивання теплим душем.

Вражає листя, після чого воно знебарвлюється, жовтіє і обсипається. Шкідник з'являється, коли доларове дерево в літній період знаходиться на вулиці.

Будьте уважні і завжди вчасно помічайте проблему свого улюбленця, це дозволить простіше її ліквідувати і зберегти рослині здоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *