Капілярні мати — так просто розсаду ви ще ніколи не поливали

З промислових теплиць до простих садівників дійшло дуже цікаве пристосування — капілярні мати, інформує Ukr.Media.

У великих теплицях − промислові обсяги, і полити кожен горщик із лієчки і навіть шланга дуже проблематично.

Поливати зверху кожну рослину не завжди зручно: потрібно встановлювати поливну систему, розпилювачі, при цьому не всі культури люблять вологу на листочках. Ось тому розумні люди і придумали капілярні мати. Завдяки їм полив проводиться дуже швидко, немає помилок при підживленні рослин, і вологи ґрунт візьме стільки, скільки потрібно.

Принцип роботи

Принцип роботи капілярних матів дуже простий: вода подається не зверху горщика, а надходить через дно, надходячи з нижніх отворів в горщику відразу до коріння.

Складається капілярний мат з двох-трьох шарів, головні з них — два. Перший вбирає і утримує вологу (зазвичай це ватин або синтепон). Другий шар — це перфорована плівка. Вона не дає засмітитися, покритися пліснявою або водоростями першому шару. І поступово подає воду до горщиків або касет.

Такі мати можна купити готовими або зробити самостійно з куплених «запчастин» в насіннєвих магазинах.

Як зробити капілярний мат

Краще звичайно купити вже готовий мат, але якщо у вас є натхнення і час можна зробити його самому.

  • Для початку застеліть стелаж поліетиленовою плівкою товщиною 200 мікронів. Це потрібно, щоб не псувати стелажі вологою;
  • Потім постеліть шар ватину або синтепону;
  • І, нарешті, третім шаром буде перфорована плівка.

Процес поливу

Поливати навіть через капілярні мати треба, дотримуючись правил. Їх небагато:

Полив не повинен перевищувати всмоктувальні можливості одного з шарів. Тобто вода не повинна підійматися над поверхнею мата, інакше він працювати не буде. Звичайна витрата − 2 л води на 1м2 капілярного мата;

Використовувати треба або касети, або спеціальні горщики, у яких кілька дренажних отворів на різних рівнях.Через нижні отвори надходить вода, через верхні отвори надходить повітря.

Вирощуючи рослини на капілярних матах, перші три-чотири поливи треба зробити зверху, щоб коріння рослин змогли вирости і дістатися до низу горщика і могли надалі постачати воду.

Якщо просто налити воду в піддон і поставити в нього горщики, це може призвести до застою води, загнивання коренів і загибелі рослин. Тому скористайтеся цим простим способом поливу рослин.

Капілярні мати полегшують догляд за рослинами і заощаджують ваш час.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *