Рожевий барвінок — рослина не тільки гарна, але і корисна! А вирощувати її можна і вдома в горщику, і в саду. Рожевий барвінок легко може створити конкуренцію петунії, бо здатний цвісти все літо і цвісти дуже красиво.
Катарантус, рожевий барвінок, або лохнера — це українські назви рослини, а ось латинська — Catharanthus походить від грецьких слів katharos — чистий, бездоганний і anthos — квітка. І це дійсно бездоганної краси квітка! У неї різнокольорові великі квітки, бездоганної форми!
В роду 5 видів, поширених в тропічних областях земної кулі, переважно на Мадагаскарі. У культурі катарантус вирощують з середини XVIII століття. У культурі найбільш відомий катарантус рожевий, або барвінок рожевий (Catharanthus roseus, Vinca rosea), це вічнозелена рослина, яка в кімнатній і садовій культурі вирощується як однорічник. Сорти катарантуса можуть бути висотою від 20 до 60 см з прямостійними гіллястими стеблами, численним подовженим темно-зеленим з бронзовим відливом листям (до 7 см завдовжки) з білою центральною жилкою. Квітки у катарантуса великі, в діаметрі до 3-5 см, різноманітного забарвлення: білого, рожевого, бузкового, часто з контрастним центром: жовтим або яскраво-малиновим «вічком», інформує Ukr.Media.
Ще одна цікава деталь: кора у рожевоквіткових рослин з антоціановим забарвленням, а у білоквіткових — зелена.
Особливості вирощування рожевого барвінку в домашніх умовах
Віддає перевагу розсіяному, але яскравому освітленню, не любить прямі полуденні сонячні промені. В саду горщики з катарантусом ставлять в легкій тіні.
Успішно зимує при кімнатній температурі.
Полив рясний, без підсушування земляної грудки.
Підживлення в період активної вегетації раз у 2-3 тижні комплексним мінеральним добривом.
Навесні необхідна сильна обрізка приблизно на 1/3. Рослини, які втратили декоративність викидають.
Катарантус, зазвичай, не пересаджують, а відновлюють з живців. Для цього одну-дві рослини забирають після сезону додому і навесні живцюють, отримуючи багато свіжого посадкового матеріалу.
Катарантус стійкий до захворювань, але можуть з'явитися білокрилка, попелиці і трипси.
Вирощену в будинку розсаду в якості однорічної культури можна використовувати для посадки у квітник або в кашпо.
Розмноження катарантуса
Розмножують рослину посівом насіння, сіянці краще ростуть при температурі +25 °C, або живцями, отриманими при обрізанні маткової рослини.
Катарантус — рослина талісман
З давніх-давен барвінок рожевий вважався оберегом від змій і нечистої сили, а також талісманом вірності.
Джерело: ukr.media