Кімнатні рослини, які у народі вважаються мужегонами

При виборі квітів для свого інтер'єру заведено звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд і декоративність, але і на народні прикмети, пов'язані з ними. Якісь квітки приносять щастя і добробут, але є й такі, які можуть зруйнувати відносини. Приміром, виділяють групу рослин, що отримала назву квіти мужегони. Згідно з прикметами, вони призводять до розриву відносин і до того, що чоловік може піти з дому, до самотності жінки. У статті ви знайдете повний список і опис таких рослин, інформує Ukr.Media.

Особливості мужегонів

Прикмети, пов'язані з домашніми рослинами, з'явилися ще в часи Древньої Греції. Серед греків ходило повір'я, що плющ, який є символом бога Діоніса, призводить до неприємностей в сімейних відносинах. Потім до списку несприятливих для будинку рослин додалися кактуси, фіалки і фікус.

Сьогодні всі квітки мужегони заведено ділити на дві великі групи — заважають знайти сімейне щастя і виживають чоловіка з дому. Як правило, вони мають довгі і сланкі пагони, розташоване в шаховому порядку листя.

З наукової точки зору вплив мужегонів ніяк не підтверджується. Однак деякі рослини виділяють отруйні пари, що активно забирають кисень з повітря. Саме такі особливості, ймовірно, і призвели до появи різноманітних народних повір'їв.

Плющ

Хедера або плющ звичайний — найвідоміший мужегін серед декоративних рослин. Являє собою ліану, покриту жилавими листям темно-зеленого кольору, розташованими в черговий послідовності. Рослина дуже тіньовитривала і швидко росте. На стеблі є тонкі пагони, завдяки яким плющ може підійматися по будь-якій вертикальній поверхні.

Серед народу ходить прикмета, що чим пишніше плющ, тим швидше розпадається шлюб. Крім цього, чим темніше листя рослини, тим небезпечніше рослина для відносин. Однак на фресках Стародавнього Риму можна помітити, що саме плющ розташовували в спальнях, оскільки рослина уособлювала любов.

Циссус

Ампельна або ліановидна рослина, популярна для вертикального озеленення квартири. Серед квітникарів відома під назвою кімнатний виноград або берізка. Листя овальні, пильчато-зубчастої форми з вираженими жилками. Розташовуються поодиноко на стеблі. Цвітіння може тривати з початку весни і до пізньої осені.

Вважається, що циссус забирає чоловічу силу через одинарне розташування листя і здібності витися по будь-якій вертикальній поверхні.

Хойя (Восковик)

Вічнозелена витка рослина сімейства Кутрові. В домашніх умовах може виростати до декількох метрів у висоту. Вегетативні частини ростуть несинхронно, спочатку формується голе стебло, а потім воно покривається овальним листям з матовою поверхнею. Рослина отруйна, сік хойі викликає опіки. Під час цвітіння виділяє інтенсивний запах, що привертає комах.

Воскові квіти — рослини, що довго не в'януть, і зовні нагадують штучний вінок, який заведено приносити на кладовище. Саме тому хойя і обросла поганою славою, в народі є повір'я, що квітка може відправити чоловіка на той світ, залишивши жінку вдовою. З рослиною пов'язане і прислів'я: «Восковик з квітами — чоловік вперед ногами».

Диффенбахія

Вічнозелений чагарник сімейства Ароїдні, декоративність якого досягається великими яйцеподібними листками зеленого кольору з кремово-жовтим малюнком. У дорослому стані може досягати 2 метрів у висоту. Рослина вибаглива і примхлива, при недостатньому догляді листові пластинки сохнуть і обпадають.

У народі вважається, що наявність диффенбахії в будинку призводить до зниження потенції у чоловіків. Сік рослини є отруйним, при випаровуванні викликає сильний головний біль, а при попаданні на шкіру призводить до серйозних опіків. Попри славу квітки-мужегона, рослина активно застосовується для декорування інтер'єрів квартири та балкону.

Сциндапсус

Серед квітникарів ця рослина відома під назвами потосі, золотиста ліана і епипремнум. Квітка являє собою ліану довжиною до 5 метрів з розташованим почергово серцеподібним листям. Сциндапсус часто застосовується для декорування балконів і терас, офісів або як грунтопокривна рослина для зимового саду.

Квітки у формі качана мають схожість з чоловічим статевим органом, вважається, що саме через це він забирає статеву силу. Як і більшість рослин сімейства Ароїдні, сциндапсус отруйний для людини.

Монстера

Ще один представник ароїдних, виглядає як велика ліана, вертикально зростаюча вгору. Рослину легко відрізнити по потужному стеблу і величезним різьбленим листям насиченого зеленого відтінку. Монстера дуже невибаглива, при нестачі субстрату в горщику стає епіфітом. Квітки представлені качанами, плоди — невеликі ягоди.

Цій рослині приписують негативні якості. Вважається, що квітка забирає життєві сили, призводить до того, що чоловік їде з сім'ї. Можливо, це пов'язано з тим, що листя після поливу починають випаровувати вологу, що призводить до головних болів. Помічено, що наявність кішки в будинку допомагає нейтралізувати подібний ефект, ці тварини нерідко сплять прямо в горщику з монстерою.

Кактуси

Самі суперечливі мужегони серед рослин цієї групи. Кактуси сьогодні активно застосовуються для декорування приміщень, вони вписуються в будь-який стиль інтер'єру. Вважаються невибагливими квітами, здатними нейтралізувати небезпечне випромінювання від електроніки у квартирі. Завдяки великій різноманітності форм і видів кактуси є одними з найпопулярніших домашніх рослин.

Водночас, кактуси отримали славу мужегонів. Дотепер не ясний механізм подібного стереотипу, але є думка, що прикмета виникла через небезпечні колючки на поверхні стебла і листя.

Китайська троянда (Гібіскус)

Тропічна рослина сімейства Мальви, що застосовується в якості декоративної кімнатної або оранжерейної культури. Гібіскус представлений чагарником, на якому утворюються квітки різного забарвлення і текстури. Цінується і листя китайської троянди, що має красивий матовий наліт і насичений зелений колір.

Є прикмета, що рослина вважається мужененавистником через великий простір, що потрібен для її зростання і розвитку. Згідно з цим виникла думка, що чим більших розмірів сягає гібіскус, тим швидше чоловік іде з дому.

Кипарис

Декоративна рослина, яка застосовується в ландшафтному дизайні, а карликові різновиди підходять і для декорування квартири. Хвоя кипариса корисна для організму, широко використовується для приготування лікарських засобів та ефірних олій.

Ще у стародавніх греків і римлян рослина була символом смерті та печалі. Дерево часто висаджували на кладовищах, гілки кипариса клали в гробниці померлих людей. У християнстві у вічнозеленої рослини з'явився абсолютно інший сенс. Його почали вважати символом вічного життя, вважається, що кипарис зростав і в Райському саду. Попри це, сьогодні чагарник наділяють негативною енергією, вважається, то навіть зрізані хвойні гілочки можуть принести нещастя в дім.

Горобина

Невисока деревна рослина сімейства Рожеві. Відомо більше 100 видів, найбільш поширеним є горобина звичайна. Її часто висаджують в якості декоративної культури, для отримання ягід і як медонос. Рослину легко впізнати за невеликими гронами ягід вогняного кольору.

Попри привабливий зовнішній вигляд, цінність деревини і плодів, горобина вважається символом нещастя. В народі її називають «вдовине дерево», оскільки раніше рослину висаджували на могилах молодих чоловіків. Є найвідомішим деревом мужегоном.

При виборі декоративної рослини для будинку чи присадибної ділянки, в першу чергу, треба оцінювати його зовнішній вигляд, особливості вирощування. Прикмети змінюються з плином часу, вірити чи ні у них — особиста справа кожної людини. Слід пам'ятати, що повір'я не з'являються випадково і майже всі мужегони — отруйні рослини. Тому слід дотримуватися правил безпеки при роботі з такими квітами, намагатися не тримати їх у безпосередній близькості з маленькими дітьми і тваринами.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *