Коли потрібно викопувати озимий часник

Озимий часник висівають восени та прибирають із середини липня до початку серпня залежно від кліматичних умов регіону та обраного сорту. Зазвичай ранньостиглі сорти часнику можна викопувати через 85-95 днів після появи сходів, а пізньостиглі — через 100-110 днів, інформує Ukr.Media.

Як зрозуміти, що часник час прибирати?

У дозрілого часнику жовтіє нижнє листя, а луски стають щільними, міцними. Як тільки це станеться, збирання літнього часнику потрібно провести протягом 5-7 днів — перетримані в землі голівки згодом погано зберігатимуться і можуть загнити. Не можна допускати повного висихання бадилля, тому що воно легко відривається, а цибулина розпадається на зубки, і такий часник не підходить для тривалого зберігання.

Визначити час збирання також можна за стрілками рослини — якщо насіння дозріє і оболонки суцвіть почнуть лопатися, часник готовий до викопування.

Агрономи рекомендують видаляти стрілки часнику, коли вони виростуть до 10 см, інакше на добрий урожай можна не розраховувати. Фахівці рекомендують незадовго до збирання ґрунт від цибулин відгребти — це сприяє дозріванню часнику.

Як викопувати озимий часник?

Часник потрібно витягти із землі та досушити протягом трьох — семи днів залежно від погоди. Якщо немає можливості сушити на відкритому повітрі, можна зв'язати в невеликі пучки і підвісити на мотузку в приміщенні, що добре провітрюється.

Після просушування потрібно гострим ножем або секатором обрізати коріння та надземну частину, залишаючи лише частину стебла (1,5-2,5 см).

Де і як краще зберігати часник озимий?

Озимий часник краще покласти в ящики або сітки і зберігати до посадки при температурі 10-15 °C. Часник, що використовується для приготування страв, можна зберігати в кімнаті при температурі 20 °C.

Чим відрізняється озимий часник від ярого?

Озимий часник складається з великих зубчиків, які розташовані в один ряд навколо твердого стрижня — зазвичай їх налічується 4-12 залежно від сорту. Такий часник має яскраво виражений пекучий смак. Термін його зберігання — близько чотирьох місяців.

Ярий часник має до 30 дрібних зубчиків, розташованих у кілька рядків. Він м'якший на смак, і зберігається він всю зиму аж до самої весни.

Як можна використовувати обрізані стебла часнику?

Стебла часнику можна висушити і використовувати для приготування настоїв у боротьбі з попелицями та павутинним кліщем.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *