Канни розмножують переважно поділом кореневищ (краще робити це навесні), рідше – насінням. Оскільки посадковий матеріал коштує досить дорого і не часто зустрічається у продажу, багато хто намагається зберегти викопані з квітника кореневища на наступні роки (ці теплолюбні і світлолюбні рослини не зимують у відкритому грунті), інформує UkrMedia.
Простіше за все перенесуть зимівлю канни, висаджені в контейнері. Для цього підходять сучасні карликові сорти заввишки до 50 см. Провівши літо на вулиці, вони можуть радувати око ще кілька місяців в кімнаті або зимовому саду. Після короткої перерви в розпал зими, коли рослини не поливають і їх листя висихають, канни знову можуть відновити зростання в приміщенні.
Кореневища інших канн викопують, відразу видаливши непотрібну надземну частину. Стебло обрізають трохи вище рівня землі. При цьому важливо переконатися в тому, що частина не примерзла або не підгнила. Зрізи для надійності можна обробити яким-небудь фунгіцидом, або просто йодом.
Викопувати м'ясисті кореневища треба дуже акуратно, намагаючись їх не пошкодити. Замість лопати краще використовувати вила і копати на достатній (близько 15 см) відстані від стебел. На коренях обов'язково залиште грудку землі – так вони краще збережуться. Коли ком висохне, його можна помістити в картонну коробку, крафт-пакет або присипати торфом.
На гострому кінчику кореневища канн є бруньки, з яких потім виростуть нові пагони. Якщо під час зберігання на них розпускається листя, їх краще зрізати. Зі сторін кореневища є також запасні сплячі бруньки – вони дозволяють рослині відновитися. Вони не мають міцних захисних покривів, а значить, кореневища можуть висохнути або, навпаки, почати загнивати. Тому дуже важливо дотримувати правильні умови зберігання. Оскільки оптимальною вважається температура 8-10 °С при відносній вологості повітря 70-90%, краще всього для цього підходить холодна комора або підвал. В квартирі вибирають найбільш прохолодне місце, скажімо, у балкону.
Зберігати канни в холодильнику дуже складно – такий варіант залишають на крайній випадок. Кореневища відмивають від землі, замочують у дезінфікуючому розчині і підсушують добу в теплі. Потім їх загортають у вологу газету і поміщають в пластиковий контейнер, залишаючи доступ повітря. Натомість можна засипати їх сухим торфом або перлітом. І тоді доведеться періодично контролювати їх стан, а при пересиханні злегка обприскувати водою.
Джерело: ukr.media