Квіти в горщиках, які можна виростити до 8 березня

Останнім часом дуже популярним подарунком стали рослини у горщиках, які довго цвітуть і радують яскравими фарбами. Можна приємно здивувати дружину, сестру чи маму, якщо завчасно виростити квіти на підвіконні, і піднести незвичайний живий букет на перше весняне свято, інформує Ukr.Media.

Тюльпани

Тюльпани відносяться до рослин, які можна виростити практично у будь-який час року.

При виборі цибулин варто звернути увагу на їх зовнішній вигляд — вони повинні бути круглі, щільні і без дефектів. Вагою не більше 25 грамів і діаметром, який визначає розмір майбутньої квітки, від 3,5 до 5,5 см.

Посадковий матеріал розміщують у горщиках, наповнених землею, і зберігають у темному місці при температурі 5-9°, а потім за 4 тижні до бажаного терміну цвітіння переносять у світле та тепле приміщення.

Гіацинти

Ці квіти, що мають безліч яскравих відтінків, розцвітають до березневого свята, якщо їх посадити в січні. Цибулини, мають маленьке біле коріння, потрібно закопати у квітковий горщик з родючою землею, а верхівку залишити відкритою.

Поставити ємність в темне місце з температурою 4-6°. Якщо земля підсохне, то її можна трохи полити, намагаючись не намочити саджанці, — вони можуть загнити. Коли зелені листочки, які з'явилися, стануть рівні 4-6 см, горщик потрібно поставити на прохолодне підвіконня. Яскраве весняне сонце і регулярний помірний полив допоможуть розпуститися колоритним квітам на міцних стеблах.

Примула — мініатюрна квітка з різноманітним забарвленням. Рослина дуже популярна в домашньому квітникарстві. Для того щоб подарувати квіти на 8 березня, потрібно висаджувати сіянці або паростки материнських кущів у підготовлений і удобрений ґрунт.

Зберігати паростки потрібно у прохолодному місці — в теплиці або підвалі при температурі від 5 до 8 С°. У лютому примулу необхідно перемістити в місце з гарним освітленням і підвищеною температурою — до 18°.

Через два тижні почнеться цвітіння. Якщо за рослинами правильно доглядали, то вони будуть цвісти довго і рясно.

Конвалії

Щоб подарувати букет квітучих конвалій у березневе свято, необхідно почати з підготовки посадкового матеріалу — заготовлених у попередній сезон коренів.

На початку лютого їх треба вимочити у воді з температурою 35-40° С протягом 12 годин, укоротити та посадити в горщик з ґрунтом так, щоб бруньки височіли над поверхнею землі приблизно на 1,5 см. Подальший розвиток проходить у темряві. Зазвичай зацвітають конвалії на 23-25 день.

Амариліси

Від посадки до цвітіння амарилісів в середньому проходить від 6 до 8 тижнів. У кожен горщик висаджують по одній цибулині. Верхня її частина має підноситись над ґрунтом.

Для формування зав'язей необхідне хороше освітлення, комфортна температура (близько 25°) і часте, але помірне зрошення — ґрунт повинен бути злегка вологим. Після появи бутонів поливати можна рясніше.

Форзиція

Створити атмосферу свята весни можна і з допомогою квітучих гілок форзиції. З дачного куща зрізають однорічні пагони довжиною 40-50 см і ставлять їх у теплу (приблизно 30 С°) солодку воду за десять днів до торжества.

Через 4-5 днів бруньки пробуджуються. А на десятий день починають розпускатися ніжні квіти. Рослина покривається мальовничою хмарою сонячного відтінку.

Хризантеми

Існує багато сортів хризантеми та всі вони мають різні терміни вегетації — від 6 до 15 тижнів. Для гарного росту рослина потребує великої кількості світла. Чудово відчувають себе квіти біля вікон, що виходять на східну або західну сторону.

Домашня хризантема — невисокий кущик, тому що для її вирощування застосовуються препарати, що уповільнюють ріст. Для посадки використовують пагони довжиною 7-10 см, які висаджують в землю, змішану з піском.

Через 14-20 днів при температурі від 15 до 17° пагін пускає коріння. Щоб хризантема зацвіла, її потрібно висвітлювати 8-10 годин в день. Яскраве сонце і регулярний полив зроблять цвітіння довготривалим.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *