На запитання про найкорисніші для здоров'я овочі будь-хто, не замислюючись, назве у першій трійці цибулю, інформує Ukr.Media.
Вирощування цього овочів не доставляє проблем і не потребує особливих навичок, проте врожай потрібно зберегти як мінімум до весни. І тут уже можуть виникати питання: де краще зберігати цибулю, які умови їй забезпечити? Ось кілька рекомендацій.
До зберігання цибулі необхідно готуватися ще при покупці посадкового матеріалу. Дуже важливо пам'ятати, що далеко не всі сорти придатні для тривалого зберігання. В цей час ті які найдовше зберігаються вважаються пізні сорти і жовті різновиди (Стригунівська, Бессонівська, Штутгартен Різен, Каратальська та інші сорти), вони можуть зберігатися набагато довше, ніж білі та червоні. Додамо, що цибуля, вирощена з сівачки, зберігається краще, ніж отримана з насіння — чорнушки (Рекомендуємо врахувати це під час підбору матеріалу для посадки навесні 2024 року).
Сподіваємося, після збирання цибулі з грядок кожен сумлінний господар просушив їх пару тижнів у приміщенні, що провітрюється, створивши умови для рівномірного обдування цибулин з усіх боків, адже хороше просушування цибулі — це 90% успіху при її зберіганні. Як тільки цибулеве пір'я повністю висохло, а покривні лусочки набули приємного золотистого кольору, цибуля готова до закладки на зберігання. Перед цим у кожної цибулини слід укоротити шийку до 4-5 см і обрізати коріння.
Добре просушену цибулю краще за все зберігати у вентильованих ємностях, оскільки вологість призводить до загнивання. Добре підійдуть ґратчасті дерев'яні або пластикові ящики, картонні коробки з проробленими в них отворами, сітки овочеві, мішечки з тканини з рідким переплетенням ниток. Багато хто пам'ятає "бабусин" спосіб зберігання цибулі в колготках. Через те, що цибуля є дуже соковитим овочем, вона під час зберігання виділяє вологу, тому зберігання в щільно закритій ємності призведе до гниття і плісняви.
Тару з цибулею переносять у підвали чи інші сховища та встановлюють штабелями в шаховому порядку з деякими просвітами між ними. Можна також зберігати цибулю на стелажах шаром не більше 30 см. Як варіант, цибулю складають на решітчастих полицях у підвалі, насипаючи шаром 30-35 см, або в невисоких ящиках. Ящики і коробки повинні бути невеликими, висотою не більше 30 см. Мішки і сітки слід брати середніх розмірів, а шар цибулі, що насипається, також не повинен перевищувати 30 см. Краще розкласти цибулю в кілька ящиків або мішків, ніж зсипати в один великий: так більше шансів зберегти врожай.
А що робити тим, хто живе в багатоквартирному будинку і не має підвалів? Невже обмежитись регулярною покупкою цибулі в магазині малими кількостями? Зовсім ні. Якщо вам треба зберігати цибулю в квартирі, виберіть для неї теплий і сухий куточок. Є господині, які плетуть коси з цибулі та вішають їх прямо на кухні. Спосіб має право на існування з одним уточненням: температура в цьому місці не повинна перевищувати +20°C, щоб цибуля не висохла раніше часу. Вологість у приміщенні має бути в межах 60-70%. Не можна зберігати цибулю в квартирі поруч із обігрівачами або радіаторами центрального опалення, а також у поліетиленових мішках, де вона відразу почне гнити. Виключено також зберігання ріпчастої цибулі в холодильнику, на балконі (в зимовий період) — це призведе до її швидкого псування.
Вдалого зберігання!
Джерело: ukr.media