Найкращі домашні розчини для замочування насіння перед посівом

Багатий урожай починається з правильної підготовки насіння до сівби. Ця робота складається з декількох етапів, у тому числі замочування матеріалу в розчинах, інформує Ukr.Media.

Замочування насіння має кілька цілей, у тому числі підвищення відсотка схожості, збільшення швидкості проростання, а також захист посадкового матеріалу від хвороб та шкідників.

Пам'ятайте, що не можна замочувати насіння, оброблене засобами вже на заводі.

А зараз розповімо про найкращі розчини, які ви можете приготувати вдома, щоби обробити в них майбутні культури.

Вода

Використовуйте талу, джерельну або відстояну рідину, оскільки водопровідна може містити хлор та інші небезпечні речовини.

Час замочування у воді залежить від культури, але в середньому становить від п'яти годин до двох діб.

Горілка

Гарний спосіб дезінфікувати матеріал від грибків та бактерій, а також збільшити схожість. Змішайте горілку та воду в пропорції 1:10 та замочіть насіння на 15-20 хвилин.

Потім промийте під проточною водою та обсушіть.

Перекис водню

Ще один метод очищення від мікроорганізмів, а також стимулювання зростання та розвитку.

Для цього потрібно розвести перекис у воді в пропорції 1:10, після чого замочити матеріал на 10-15 хвилин. Далі все стандартно — промити та обсушити.

Сік алое

Діючий та натуральний стимулятор росту та імунітету рослин, який захищає насіння від гнилі та плісняви.

Потрібно зрізати лист алое, помістити в холодильник на два-три тижні, а потім вичавити з нього сік. Після цього рідину слід розбавити водою в пропорції 1:5 і замочити там насіння на 12-24 години.

Марганцівка

Сильний антисептичний засіб, який вбиває шкідливі мікроби та спори на поверхні насіння. Приготуйте слабкий розчин (1 г на 10 л води) та замочіть у ньому матеріал на 15-20 хвилин.

Стимулятори зростання

Є спеціальні хімічні чи біологічні препарати, які покращують проростання, зростання та розвиток культур. Потрібно лише слідувати інструкції та замочити в них насіння на описаний час.

Мед

Натуральний антибіотик та антисептик, який також містить багато корисних речовин для рослин. Розчиніть 1 ч. л. меду в 1 л теплої води та замочіть насіння на добу.

Потім, за класикою, добре промийте його та просушіть.

Бурштинова кислота

Органічна речовина, яка збільшує стійкість культур до стресів та хвороб.

Розчиніть таблетку бурштинової кислоти в 1 л води та витримуйте там матеріал близько 24 годин, але не більше.

Не бійтеся експериментувати з різними розчинами та дивитися, як вони впливають на культури. Головне, не забувайте дотримуватися дозування, температури та часу замочування.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *