Недоліки курячого посліду, як добрива, на які варто звернути увагу

Знайти сьогодні корову в селі — не таке вже й просте завдання, як в нашому дитинстві, коли пастухи заходили майже в кожен двір, щоб відвести тварину в єдиному стаді на пасовище, інформує Ukr.Media.

Кури куди як менше за своїми розмірами, але і їх сьогодні в приватних сільських подвір'ях можна по пальцях перерахувати.

Звідси і проблеми з натуральною підгодівлею. Раніше коров'яку було повно. Можна було пройтися по бережку біля річки і набрати ще теплих коров'ячих коржів, скільки забрати зможете. Аналогічно і в курнику — прибрали і добриво цінне отримали, якого надовго вистачить. А сьогодні що? Сурогати одні у продажу.

Недоліки курячого посліду

Щоб трішки скрасити картину, давайте поговоримо про мінуси використання натурального курячого посліду на грядках. У чому ця проста старовинна підгодівля все-таки поступається сучасним творам технологічного мистецтва, що виготовляються на великих підприємствах.

 • Послід від курей сприяє накопиченню нітратів в плодах овочевих культур. При цьому останнім часом ставлення до цих солей азотної кислоти змінюється в кращу сторону. Не такі вже вони і шкідливі, і навіть корисні.
 • Сечова кислота, що міститься в пташиному посліді, уповільнює розвиток розсади.
 • Концентрований неперепрілий курячий послід може привести до опіків листя і кореневої системи. Часто його вносять ще з осені, щоб він як слід відлежався за зиму на грядках, або додають в компост.
 • При надлишку азоту дана підгодівля містить мало калію. Ту ж картоплю доведеться підгодовувати додатково калійним добривом.
 • У сільському необробленому курячому посліді можуть бути присутніми яйця глист, сальмонели, збудники пташиного грипу, насіння бур'янів. У добривах з промислових птахоферм можуть залишатися різні препарати, використовувані для прискореного набору ваги і захисту птиці від хвороб.
 • Дану підгодівлю не вносять під популярні зелені культури, такі як кріп, петрушка, цибуля, салат.
 • Пташиний послід необхідний культурним рослинам тільки на початковому етапі, під час інтенсивного набору зеленої маси, а в стадії цвітіння, формування і дозрівання плодів він може бути навіть шкідливим.
 • Це добриво швидко втрачає свої корисні властивості при неправильному зберіганні. За 2 місяці з нього може випаруватися до 50% азоту. Щоб скоротити втрати, потрібна швидка сушка або компостування з торфом, тирсою, соломою.
 • Ну і "природний" аромат списувати з рахунків не варто, він теж далеко не на кожного любителя.
 • Багатьох описаних недоліків не має гранульований оброблений курячий послід. Але чи є така підгодівля в красивій яскравій упаковці і обмеженому обсязі настільки ж ефективною, як натуральна, теж велике питання. Тут вже свої овочі на вагу золота будуть.

  Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *