Обов’язково зробіть це з кімнатними квітами восени: названо найважливіші пункти

Головне в житті рослин, що відбувається восени, — скорочується світловий день. Саме тому восени та взимку догляд за рослинами потрібно змінювати, інформує Ukr.Media.

Скорочуємо полив

Влітку більше світла, вища температура, сухіше повітря в періоди, коли не йдуть дощі, а значить рослини активно поглинають воду і ростуть. Восени стає прохолодніше, ґрунт у горщиках просихає повільніше, тому частоту поливів потрібно скорочувати. Щоб не помилитися з поливом, завжди варто перевірити, просох ґрунт у горщику чи поки що ні. Багато хто рекомендує робити це дерев'яною паличкою, але найпростіше зробити це пальцем. Ті рослини, які влітку вимагали поливу два, а то й три рази на тиждень, восени можна поливати один раз на тиждень.

Переносимо рослини з балкона в кімнату

Якщо влітку ви переносили рослини на балкон, то восени настав час повертати їх на звичні місця. Причому зробити це потрібно, поки температура ночами не стала опускатися нижче 12 градусів. Виняток із цього правила — декабрист, який можна потримати до холодів. Це забезпечить йому пишне цвітіння. Головне — пам'ятати: чим холодніше, тим рідший полив.

Вмикаємо додаткове освітлення

Звичайно, варто враховувати орієнтацію вікон. Якщо всі вікна виходять на південь і південний схід, то з досвічуванням можна не поспішати. Всім іншим про додаткове освітлення варто подумати заздалегідь. Звичайно, можна вибирати такі види рослин, які можна назвати тіньовитривалими. Зиму вони переживуть, але почуватимуться не надто добре. Достатнє освітлення може компенсувати недоліки в догляді. Якщо випадково занадто сильно полили рослину, в темряві у неї швидше загниє коріння. Також з досвіткою рослини менш схильні до нападу шкідників.

Підживлення, пересадки

Якщо рослина потребує пересадки — занадто сильно вилізло коріння, невдалий ґрунт і коріння стало гнити від переливу і поганого просушування земляної грудки — її потрібно пересаджувати незалежно від сезону. Підживлення можна скоротити, але не прибирати зовсім. Орієнтуватися потрібно на стан рослини: якщо вона не пішла на спокій, а продовжує видавати нове листя, звісно, її варто підгодувати. Але будьте обережні з дозуванням. Концентрацію можна робити вдвічі нижчою порівняно з тією, що заявлена на упаковці.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *