Одним пострілом — двох зайців: і ґрунт удобрили, і від слимаків позбулися

Щоб слимаки не перезимували, а їх яйця були знищені практично повністю, скористайтеся порадами нижче. Йтиметься про добрива, які згубно впливають на слимаків та їх яйця. Пам'ятайте, що 1 слимак відкладає восени до 400 яєць! А тому боротьба має проводитися саме восени, щоб у наступному сезоні ці молюски не доставляли вам проблем, інформує Ukr.Media.

Які добрива знадобляться:

  • суперфосфат аммонізований;
  • будь-яке калійне добриво (калійна сіль, калій хлористий);
  • будь-яке аміачне добриво (аміачна селітра, сульфат амонію, нашатирний спирт);
  • зола + хлорне вапно.

Визначити, що на ділянці завелися слимаки, дуже просто: ви побачите, що листя пошкоджене, ніби погризене. Це і є робота слимаків, адже вони некрофаги — поїдають листя.

Перш ніж підживлювати ґрунт, потрібно поборотися зі слимаками природними способами. Пам'ятайте, що слимаки мешкають у темних, вологих місцях. Отже, такі місця на ділянці потрібно по можливості розібрати: винести будівельне сміття, затемнені ділянки — пропушкувати, а краще — перекопати. Таким чином, ви просто поховаєте наявні яйця слимаків. Не забудьте скосити траву, вона теж підтримує високу вологість.

Якщо прибрати все будівельне сміття немає можливості, обробіть ці ділянки аміачним добривом.

На 10 л води додайте або 100 г аміачної селітри, або 150 г сульфату амонію, або 50 г нашатирного спирту (на вибір). Обприскуйте важкодоступні місця. Аміак чудово бореться зі слимаками і особливо їх яйцями.

По землі бажано розсипати суперфосфат (аммонізований) як звичайне добриво. Додатковою допомогою будуть калійні добрива, які згубно впливають на яйця слимаків. Також просто просипте землю, начебто просто удобрюєте.

Нарешті, ще одним ефективним добривом є зола (4 частини) у суміші з хлорним вапном (1 частина). Так само просипте по землі. Це чудовий засіб від слимаків та додаткове добриво для ґрунту!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *