Олеандр: догляд та обрізка рослини

Олеандр – субтропічна рослина, яка вимагає температури взимку не вище + 10 ° С. Тому зберігають його переважно в зимових садах, на прохолодних лоджіях або утеплених верандах у заміських будинках. Якщо олеандр зимує в кімнаті, де і тепліше, і темніше, то за зиму він сильно витягується і оголяється, інформує UkrMedia.

Щоб придати рослині компактну форму і стимулювати ріст щорічних пагонів, олеандр потрібно обрізати.

Зустрічаються рекомендації провести обрізку олеандра восени після закінчення цвітіння. Однак рослина дуже швидко росте після обрізки. Восени нові пагонці починють рости і сильно витягуються. Тому олеандр все одно доводиться обрізати повторно весною, що з часом його сильно ослабляє.

Краще провести весняну обрізка – у березні-квітні, коли збільшується світовий день. До того ж під час весняного обрізання можна спочатку вирізати хворі, підсушені або ослаблені пагони. А з настанням тепла виносити рослину на сонечко. У перший день олеандр можна тримати на сонці трохи більше півгодини, в наступні дні – додавати по півгодини. Через 5 днів олеандр можна не захищати від прямих сонячних променів.

Щоб сформувати міцну та стійку рослину, бажано вирощувати олеандр не менш, ніж у трьох стволах.

Періодично рекомендується омолоджуюча обрізка. Всі старі стійки вирізають на рівні землі. Після обрізки раз на 2 тижні олеандр поливають розчином комплексних добрив для кімнатних субтропічних рослин (за вказівками).

Для підкормок використовують ферменти з низьким вмістом азоту, тому що його перевищення викликає в олеандра пожовкле листя.

При проведенні обрізки необхідно враховувати, що сок рослини містить смертельний яд – олеанін, тому працювати потрібно в резинових рукавицях.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *