Дуже часто садівники скаржаться на те, що розсада у них надто витягується, інші навпаки говорять, що ніяких підсвічувань та інших танців з бубнами не застосовують, а рослини низенькі та кремезні. Чому відбувається така "несправедливість" і що з цим робити, інформує Ukr.Media.
На витягування розсади дуже сильно впливає розташування вікон у квартирі. Наприклад, якщо вікна виходять на південний бік, розсада на цих підвіконнях виходить просто казкова, без додаткових підживлень досвічувань та інших примочок.
А якщо у квартирі вікна розташовані несприятливо для розсади, північне та північно-західне розташування. Після години дня в кімнаті морок, розсада явно не отримує сонячного світла. Навіть потужні додаткові лампи підсвічування різних колірних спектрів, не можуть на 100% компенсувати нестачу сонячного світла. Але тим не менш, без додаткових ламп, вирощування розсади в такій квартирі практично неможливо. Розташування вікон це основний фактор, що впливає не тільки на витягування розсади, але і загальну міцність рослин.
Далі йде наступний фактор, що впливає на надмірне витягування розсади помідор. Це температурний показник у квартирі. Особливо сильно впливає висока нічна температура. Найміцніші і присадкуваті розсади виходять при низькій плюсовій температурі вночі. Зазвичай це +17+22 градуси.
За більш високих показників розсада починає витягуватися з кожним градусом, все сильніше і сильніше. У квартирних умовах домогтися зниження температурних показників без шкоди здоров'ю досить складно, але є вихід із ситуації. На ніч можна перенести розсаду на кухню, там перекрити батарею, зачинити двері. Повітря швидко остигне до 18-20 градусів і розсада не буде витягуватися.
Це два основних фактори витягування розсади, є ще непрямі: Розсада знаходиться в невеликих ємностях, надмірний полив, надмірні підживлення та застосування регуляторів росту.
Джерело: ukr.media