Основні причини, чому у фікуса на листках з’являються плями

Фікуси — невибагливі рослини, які прекрасно себе почувають в домашніх умовах. Однак часом через неправильний догляд або близькості із зараженими квітами фікуси можуть захворіти. Існує кілька причин, чому у фікуса на листках з'явилися плями, інформує Ukr.Media.

Причини появи плям

Поява коричневих плям на фікусі зазвичай означає, що квітка чимось заражена. Але бувають і інші фактори, що викликають іржаві, темні або світлі плями на листках фікуса. Цей процес здатний викликати вік квітки, її розташування в квартирі. Серед причин також виділяють:

  • неякісне освітлення, через що кущ недоотримує необхідний ультрафіолет;
  • маленький відсоток повітря в кімнаті, через що коренева система недоотримує потрібний відсоток кисню;
  • неправильний полив;
  • недоотримання корисних речовин;
  • неякісний ґрунт (крона стає липкою і покривається жовтими, білими або коричневими плямами).
  • неправильний полив: не можна пересушувати землю, в якій росте фікус, або перезволожувати її.

Найкраще поставити горщик в освітленому сонцем місці, бо фікус світлолюбний. При цьому треба уникати прямих сонячних променів, щоб рослина не отримала опік.

Шкідники і хвороби — ще одна проблема, яка здатна викликати пожовтіння крони, появи чорних крапок на листках або коричневих плям на стеблі і листках фікуса.

Плями і пожовтіння

Жовте листя з'являється через знижену вологість повітря в приміщенні. Найчастіше таке явище спостерігають в холодний період: приміщення опалюється, за рахунок чого повітря сильно сушиться. Особливо сильно рослина може постраждати, якщо буде стояти поруч з пристроєм, що виробляє тепло (вентилятор, батарея). Це причина, чому в опалювальний період горщику з квіткою варто пошукати інше місце. Також листя може стати липким.

Ще один запобіжний захід — регулярно кропити листя за допомогою пульверизатора. Якщо рослина вже постраждала, щоб реанімувати, її треба кропити кожні 6 годин.

Другий фактор, здатний вплинути на кущ, — пережитий стрес. Щоб уникнути подібного ефекту, бажано знайти для горщика оптимальне розташування, а не перетягувати з місця на місце.

Опадання листя

Якщо листочки і стебло квітки починають жовтіти, а потім падають, кореневій системі не вистачає корисних речовин і мікроелементів. У такій ситуації є тільки один вихід: пересадити квітку в новий горщик. Слід придбати ґрунт з торф'яної основою, листовим ґрунтом і, звичайно, піском.

Жовте листя, яке опадає, може свідчити і про те, що в ґрунті забагато води, а значить, коренева система в надлишку бере воду і в підсумку починає гнити. Щоб такого не сталося, землю треба поливати лише тоді, коли ґрунт просохне хоча б на 3 см від поверхні. Якщо давати рослині забагато води, вона може засохнути.

Якщо листя почало опадати дуже сильно, квітку треба терміново пересаджувати, однак перед цим необхідно обрізати все загибле і погниле коріння, дати йому просохнути.

Опадання листя внизу стовбура

Якщо листя опало внизу стовбура, кущ вже старіє.

Якщо фікус молодий, але почав втрачати листя з основи стебла, норми переправлення були порушені. Щоб відновити квітку, її слід транспортувати в новий ґрунт.

Профілактика

Щоб на листках не з'являлися чорні, коричневі і білі плями, слід приділяти час профілактиці. Вона починається зі здійснення правильного догляду за рослиною.

Фікус любить воду, але заливати його не можна — ґрунт треба поливати, коли він трохи засохне. Щоб зрозуміти, наскільки суха земля, треба взяти вилку, увіткнути її в землю, злегка розпушити її. Якщо вона суха приблизно на 3 см, ґрунт можна зволожити. Ідеально поливати квітку раз на тиждень, не частіше і не рідше. Коли жарко — 2-3 рази на тиждень. Всю воду, що стікає з горщика в підставку, треба вливати назад в кущ.

При перших появах бурих плям і липкості на листках, квітку треба промити.

Щоб надати квітці красу і оригінальність, її слід постійно обрізати. Сьогодні існує кілька видів обрізки: піраміда, дуга і т.д. Тонкі гілки і ті, що не дають листя, необхідно відразу ж видаляти. Обрізати і общипувати квітку бажано 2-3 рази на рік.

Якщо утримувати фікус правильно і тримати його подалі від протягів і посушливих місць, ризик загибелі зменшиться у 2 рази. Також необхідно обов'язково дотримуватися правил пересадки фікуса, щоб він не загинув.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *