Кам'яна троянда (молодило) – це декоративна рослина, яке складається з фактурно-яскравих стебел декількох сортів. Вирощувати таку квітку рекомендується навіть на кам'янистих гірках, між камінням, на глинистій землі, осонні. Така рослина дуже морозостійка, оскільки переносить холоду до -30 градусів. В будь-яких екстремальних ситуаціях квітка виживає з легкістю. Рід рослини включає в себе близько п'ятдесяти видів сукулентних рослин, що відноситься до сімейства Товстолисті, інформує Ukr.Media.
Правила посадки молодило
Рослина невибаглива і її можна садити де завгодно, адже молодило приживається в будь-якому місці. На клумбі рекомендується залишити добре освітлене місце для цієї рослини, оскільки в тінистих місцях молодило буде тягнутися до світла і з часом може зовсім втратити всю свою красу і перестане прикрашати сад.
Що ж стосується температури, то в цьому питанні рослина зовсім не вибаглива. На неї ніяк не вплине палюче сонце, що піднімає температуру повітря до + 30… 40˚С. З цієї причини, починаючи з ранньої весни, горщик з рослиною краще виставити на балкон, де він буде відчувати себе набагато комфортніше, ніж в будинку. Крім сонячного світла рослина також любить свіже повітря і зовсім не боїться протягів, з чого слід ще одна особливість вирощування кам'яної троянди – приміщення, де вона стоїть, необхідно провітрювати як можна частіше
Там, де земля глиниста або є гірські кам'янисті ділянки, квітці буде затишно. У землю для посадки такої квітки рекомендується додати піщану легку дреновану суміш, для якої використовують найзвичайніші камені. Підгодовувати таку землю зовсім необов'язково. Посадку такої прекрасної квітки рекомендується проводити на початку весни і до середини вересня, адже до приходу перших морозів молодило вже має нормально прижитися. Роблячи висадку розеток, необхідно залишати відстань між ними близько п'ятнадцяти сантиметрів для їх «дітей».
Правила догляду за квіткою
- Молодило не потребує частого поливу землі, оскільки в більш зволоженому грунті коріння рослини починають гнити;
- Потрібно поливати тільки ділянку навколо самої квітки, а там вже коріння візьмуть стільки вологи, скільки їм потрібно;
- У період з середини квітня до середини жовтня потрібно рясно поливати землю квітки, не потрапляючи на розетки, а також слідкувати за тим, щоб не було забагато вологи у землі;
- Квітці не знадобиться пересадка, якщо удобрювати землю один раз на чотири роки;
- Обрізка рослині зовсім непотрібна;
- На початку вересня можна звільнити квітку від пониклого листя.
Розмноження квітки
Розмножувати таку рослину можна вегетативним способом. Між листям троянда сама починає нарощувати розетки. У цьому процесі допомога садівника не потрібна. «Дітей» такої троянди можна спокійно відокремити від пелюсток і посадити на іншу ділянку – вони дуже швидко приживаються та добре ростуть.
І наостанок, що стосовно шкідників і хвороб квітки. Так у рослини дуже хороший імунітет порівняно з іншими квітками, але все одно варто стежити за тим, щоб не було таких шкідників і хвороб: травневий жук, рослини (бур'яни), гниття коренів і розеток.
Для того щоб позбутися від травневого жука, достатньо видалити його і пересадити кам'яну троянду на іншу ділянку (пошкоджені пелюстки рослини слід видалити), бур'янисту траву рекомендується постійно видаляти, а для того, щоб не було гниття розеток і коренів, не слід поливати кам'яну троянду надто часто (про це писалося вище), досить перенести квітку на піднесену ділянку, де не буде затримуватися волога.
Молодило, при вирощуванні з насіння в домашніх умовах, дуже швидко росте і розвивається, тоді як при пересадці в горщик з вулиці – рослина може не адаптуватися до надмірно вологих і задушливих умов, до того ж знайти саджанець для пересадки не завжди вдається.
Проте, практично неможливо отримати насіння самостійно. Справа в тому, що в період цвітіння цієї рослини, як тільки її квітки почнуть в'янути, їх необхідно відразу ж зривати. Якщо цього не зробити – квітконіс разом з плодами і насінням почне потроху підсихати, а слідом за ними може усохнути і вся розетка рослини. Тому, навіть якщо ви і отримаєте багато насіння, рослину вам доведеться викинути, що не зовсім раціонально, оскільки розмножувати її можна, як згадувалося вище, вегетативним способом.
Таким чином, якщо дотримуватися вищеописаних правил та порад, а також практик садівників, то кам'яна троянда буде рости яскравою, красивою, здоровою і радувати око свого квітникаря.
Джерело: ukr.media