Пил на листі кімнатних рослин: чим він небезпечний та як його позбутися

Пил — невід'ємна частина будь-якого приміщення. Вона має звичку накопичуватися на поверхнях. У тому числі і на листках кімнатних рослин. Причому в останньому випадку порошинки можуть нести в собі смертельну загрозу, інформує Ukr.Media.

Скупчення пилу стає непереборною перешкодою для процесу фотосинтезу, що, своєю чергою, є причиною порушення в розвитку зелених вихованців, а в найбільш запущених ситуаціях призводить до загибелі квітки. Крім того, це забруднення порушує повітрообмін, що також шкодить рослині. Нарешті, в пилу можуть міститися збудники грибкових захворювань.

Пил з рослин потрібно регулярно видаляти. Якщо рослина володіє міцним глянцевим листям, його слід гарненько обприскати і буквально відполірувати за допомогою тканини, щоб в майбутньому пилу осідало менше. Ті ж квіти, які охоче відгукуються на душ, рекомендується обробити розчином, приготованим шляхом додавання чайної ложки соди на літр води.

Рослини з красивою текстурою листя бояться навіть найменших крапель води. Основний метод видалення забруднень з опушеного листя — акуратна ручне очищення за допомогою клаптика м'якого оксамиту, м'якого пензлика або спеціальних щіточок з делікатним натуральним ворсом.

Кактуси та інші кімнатні рослини, що володіють колючками або шипами, від пилу очищають за допомогою пензликів і щіточок.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *