Вирощування томатів не така складна справа, як здається. Однак, певні знання все ж таки потрібні, адже помідори бувають досить примхливими. Найчастіше ця культура страждає від неправильного догляду, який скорочує кількість врожаю, а то й зовсім призводить до його втрати. Дачники зі стажем вирішили поділитися навичками та розкрили деякі секрети, які дозволять виростити здорові рослини, інформує Ukr.Media.
Зазвичай, помідори вирощують через розсаду, яку найчастіше починають сіяти у середині березня. Для цього потрібно підготувати відповідний ґрунт, вибрати якісне насіння та придбати фітолампи, щоб продовжити розсаді світловий день. Якщо рослини недоотримають світла або будуть у занадто спекотному приміщенні, то вони почнуть «худнути» і витягуватися.
Отримати міцну, товсту розсаду томатів можна лише тоді, коли ви створили для неї оптимальні умови. Перед посівом насіння потрібно знезаразити, зануривши його на 20 хвилин у слабкий розчин марганцівки, а потім посіяти у підготовлений ґрунт.
Ємності з майбутньою розсадою добре обприскують водою, накривають харчовою плівкою і ставлять у тепле (+25 градусів) та темне місце, а потім щодня перевіряють на наявність сходів.
Як тільки з'явилися паростки, лотки із розсадою ставлять на світле місце та знижують температуру до +18 градусів. Надалі, коли у томатів утворюються 2 справжні листки, рослини пікірують окремими стаканчиками. Молоді паростки краще поливати з пульверизатора, але намагатися не потрапляти на листя.
Наступний стрес чекає на томати під час пересадки на постійне місце. Слід зазначити, що як тільки на вулиці стає тепло, розсаду потрібно загартовувати та виносити на балкон, починаючи з 15 хвилин. Рослини повинні звикнути до сонця, але ставити розсаду під пряме сонячне проміння не можна, листя отримає опік, побіліє і відвалиться.
Перед пересадкою в ґрунт, на грядках готують лунки. За день до висадки в кожну лунку кладуть деревну золу та жменю перемелених житніх сухарів, а потім проливають водою та висаджують томати з дистанцією 50 — 70 см (залежно від сорту). Це запобігатиме розвитку фітофторозу. Після пересадки рослини не поливають близько 10 днів.
Надалі томатам потрібно налагодити режим поливу, своєчасно видаляти пасинки, встановлювати опори, вносити добрива та проводити профілактичні заходи для запобігання розвитку грибкових інфекцій, а також атак шкідників. Досвідчені дачники радять висадити поряд з томатами чорнобривці та настурції, які відлякують шкідливих комах та оздоровлюють повітря.
Джерело: ukr.media