А ви знали, що драцену ще називають рослиною щастя і довголіття? І чим пишнішою, зеленішою і густішою буде пальма, тим більше радості і благополуччя вона принесе своїм власникам. Хоча тут і прикмети не потрібні: зовнішній вигляд пухнастої і розлогої пальми в будь-якому випадку приносить більше радості, ніж щуплої, на тоненькій довгій ніжці з рідкою шевелюрою, інформує Ukr.Media.
Не хочете, щоб ваша драцена прийняла такий сумний і непривабливий вигляд? Тоді не допускайте для неї тих умов життя, які їй не до душі.
Що не любить драцена: протипоказання в догляді
- Утримувати молоду драцену на вікні не проблематично, а ось дорослі пальми, що розрослися, на підвіконня вже не поставиш. Тому багато квітникарів ставлять їх десь в кутку кімнати, де є місце для досить великої і розлогої рослини. Однак потрібно не забувати про те, що драцена погано переносить недолік світла. Особливо це стосується ряболистих сортів.
В глибині кімнати драцена буде тягнутися вгору, стовбур буде тонким і довгим, а можливо навіть почне нахилятися до світла. Щоб драцена була з пишною шапкою на міцному стовбурі, її потрібно поставити якомога ближче до світла (біля південного вікна). Але тут важливо врахувати і інший момент. Драцена не виносить прямих сонячних променів. Від них на листках з'являються сухі жовті плями.
- Драцена не любить сильну спеку, незважаючи на те, що вона — виходець з тропіків. Оптимальна температура утримання рослини — до +25 градусів. У більш жарких умовах драцена починає опускати листя, їх кінчики темніють. Драцена в принципі може виглядати сумною і втомленою. Тому по можливості не варто ставити її поруч з батареєю.
- Драцена погано переносить сухе гаряче повітря. Листя моментально починає сохнути і чорніти з кінчиків. Тому пальму потрібно обов'язково регулярно обприскувати і взимку протягом опалювального сезону, і влітку, коли в квартирі душно і жарко. А на теплу пору року пальму можна винести на балкон (головне, щоб там не було сауни через закриті вікна) або на ділянку. Там свіже повітря, опади…
До речі, драцена ще дуже любить теплий душ. Так, віднести велику пальму в ванну і помити там її може бути вельми непросто, але якщо є можливість — дуже рекомендуємо не нехтувати цією процедурою. Після душу драцена свіжішає і розпушується.
- Драцена не виносить надлишку вологи. Її краще не долити, ніж перелити: посуха рослиною переноситься простіше. Поливати драцену краще лише після повного висихання ґрунту десь на половину висоти горщика. Якщо сумніваєтеся — краще почекайте ще пару днів і лише потім робіть полив.
На болото в горщику драцена реагує моментально: стовбур зморщується і стає м'яким, листя чорніє і опадає. "Вилікувати" гниття коріння буде непросто. Тому краще не допускати такої ситуації.
- Драцена дуже боїться протягів. Навіть в умовах короткочасного холоду листя починає скручуватися і покриватися темними плямами по краях. Тому драцену краще відсувати від вікна на час провітрювання кімнати і не допускати переохолодження рослини.
Джерело: ukr.media