Кожна домашня рослина по-своєму впливає на людей, що перебувають поруч. Очищення повітря, оформлення інтер'єру, естетичний вплив, поліпшення енергетики — ось неповний перелік здібностей "зелених мешканців", інформує Ukr.Media.
Однак деякі квіти можуть погіршувати ситуацію. До таких належить клівія — прикмети і забобони вважають її небезпечною.
Загальні прикмети про клівію
Бажаючи прикрасити свій побут рослиною з зимовим квітненням, багато людей зупиняються на цьому представнику сімейства Амарилісові. Прикмети про цю квітку вважають її небажаною гостею у будинку, пов'язуючи загострену форму її листя з символом війни — шаблею. Зрештою, цю трав'янисту рослину звинувачують у сварках, конфліктах, що виникають, тому рекомендують обережніше підходити до її розміщення.
Спальня
Найгірше місце для цієї квіточки з загостреним, спрямованим вгору і у сторони листям. Тут від неї чекають на негативний вплив на взаємини подружжя. Між чоловіком і дружиною посиляться розбіжності, розвинуться конфлікти. Також під впливом такого сусідства люди починають бачити страшні сни, мучитися від кошмарів.
Вітальня
Найкраще місце, де клівія буде ідеальним захисником для членів родини. Вона допоможе позбавлятися від непроханих гостей, вбереже від негативних посилів недоброзичливців, що прийшли у будинок.
Робочий кабінет
Гарне місце, де близькість до гарного зеленого сусіда захистить від перенапруги.
Офіс
Тут теж від рослини позитивний ефект буде максимальним. До оригінального оформлення простору додасться можливість захиститися від негативу конкурентів.
Клівія у фен-шуй
Вчення фен-шуй радить обов'язково тримати вдома цю квітку. Спрямовані догори листочки підвищують енергетичний потенціал простору. Рослину рекомендовано ставити на підвіконня, що виходить на південь. Тоді вона стане справжнім оберегом — щитом від негативу, що йде з вулиці.
Вважається, що такий зелений вихованець необхідний людям, які мало перебувають вдома, часто подорожують, що живуть у відрядженнях. Річ у тім, що клівія живе під заступництвом Сонця, що дає силу мандрівникам, першовідкривачам. Потрапляючи додому, людина отримує можливість швидко відновлювати сили, а вирушаючи кудись знову, брати з собою запас енергії.
Майстри фен-шуй стверджують, що наявність у будинку цієї квітки призводить до гармонізації енергетики усіх домочадців. У родині на перше місце встає любов і радість, які дуже необхідні у наш складний час. Про негативний вплив квітки фен-шуй нічого не говорить.
Грошові прикмети про клівію
Народні забобони стверджують, що за допомогою цього представника флори легко стати заможним. Достатньо закопати у горщику, де росте клівія, монетку з жовтого металу, і гроші потечуть рікою. Але обирають певний період — пік квітнення, коли викинута квітконосна стріла покрита яскравими квітками-дзвіночками.
Після нескладного ритуалу той, хто виконав ці нехитрі дії, почне постійно отримувати подарунки, премії, знаходити нехай незначні, але все ж таки цікаві речі. Чекати на отримання величезної спадщини не варто. Розмір отриманого прибутку буде невеликим, але він приходитиме регулярно.
Неприємною ознакою вважається ситуація, коли квітнення клівії несподівано зупиняється. Забобони називають такий випадок сумною ознакою, що обіцяє матеріальні труднощі. Майбутні зміни є неминучими. Простій людині їх не вдасться зупинити.
Поганий стан — теж тривожний знак. Пожовкле листя загрожує неприємними витратами. Але не слід плутати засихання листя через недостатній полив з засиханням листя у вигляді знаку. Коли проблеми виникають за якісного догляду, зміну стану розцінюють як символ. Якщо листя пожовкло після того, як ви забули про полив то, це просто сигнал про те, що варто згадати про свої обов'язки щодо догляду за кімнатними рослинами.
Борошнистий червець, щитівка — паразити, які можуть сильно нашкодити клівії. Тоді навіть за найбільш оптимального догляду квіточка почне хворіти, турбувати своїм неприємним виглядом. Для боротьби зі шкідниками протирають листочки розчином зеленого мила.
Через деякий час листя протирають серветкою, яка зволожена чистою водою. Якщо паразити поширилися у великій кількості, їх знищують за допомогою спеціальних засобів, що є у продажу.
Важливо! Повна загибель квітки — найбільш тривожний знак про наближення лиха.
Клівія і здоров'я
Крім загального позитивного впливу на стан енергетики людини, ця квітка здатна оздоровлювати серце, судини. Поруч з нею люди простіше переносять стреси, їх серцевий ритм не порушується, серцевий м'яз не страждає через перевантаження. Щоб отримувати допомогу від рослини роками, а вона здатна жити і радувати щорічним квітненням близько 40 років, за нею доглядають згідно з усіма правилами:
- вибір температури повітря;
- підтримання потрібного рівня вологості (рясний полив лише навесні — восени, взимку лише підтримують вологість);
- вибір правильного місця з достатнім освітленням;
- регулярне внесення підгодівлі (двічі на місяць).
Прикмети квітникарів
Навіть люди, які не цікавляться магією, стверджують, що з цією квіткою слід бути обережними. Отрута, що міститься у її соку, небезпечна для дорослих, а малюкам може завдати непоправної шкоди, викликавши параліч. Лікорин лише у великих дозах призводить до летального результату. Усі роботи щодо догляду за таким зеленим мешканцем проводять лише у рукавичках.
У будинку, де є діти дошкільного віку, клівію не заводять. Адже дітлахи можуть з'їсти її квіти. Мінімальна шкода — це сильний біль у животі, розлад травлення, снодійний ефект. Саме таким чином впливають на організм кліватин, клівімін, лікорин. Це основні отрути, які є у рослинному соку цього оригінального представника флори.
Висновок
Історія вирощування цього представника сімейства амарилісових у європейських будинках налічує понад 100 років. Свою назву оригінальна квітка отримала від герцогині Нортумберлендської Шарлоти Клайв — фрейліни майбутньої королеви Вікторії. Ця південноафриканська рослина настільки сподобалося втомленим від сірості європейцям, що швидко поширилася у будинках квітникарів.
Широка популярність спричинила появу прикмет і забобонів, які є й зараз. Кожному новому власнику цієї приголомшливої культури варто визначитися, яким повір'ям варто довіряти, а які не заслуговують на увагу.
Джерело: ukr.media